Ботокс — найкращий засіб проти зморшок?

Поява зморшок — неминучий наслідок природного процесу старіння шкіри і втрати нею пружності та еластичності, результат впливу безлічі факторів, від активності мімічних м’язів обличчя до нехтування правилами догляду за шкірою. Якими б не були причини, що викликали появу зморшок, існує безліч методів корекції вікових змін шкіри. Для боротьби зі зморшками, основною ознакою старіння шкіри, придумано немало засобів: це і хімічні пілінги, і мікродермабразія, і навіть пластичні операції, що передбачають підтяжку шкіри і розгладження зморшок. Одним з найпопулярніших засобів усунення цього очевидного ознаки старіння шкіри є ін’єкції ботокса.

Ботокс: до побачення, зморшки!

Ботокс як «чудодійний» препарат для боротьби зі зморшками був представлений ще у вісімдесятих роках, а дослідження його почалося ще раніше — ще в шістдесятих ботокс застосовувався для лікування деяких неврологічних порушень. Фактично ботокс являє собою ботулінічний токсин типу А, продукт життєдіяльності бактерій clostridium botulinum, що провокують важке харчове отруєння (ботулізм). Будучи отруйною речовиною у великих дозах, в малих дозах ботокс робить на шкіру омолоджуючий ефект: за рахунок «заморозки», тимчасового паралічу лицьових м’язів ін’єкції ботокса дозволяють розгладити вже сформувалися зморшки на шкірі обличчя і запобігти появі нових на певний період часу. Хоча в індустрії краси ін’єкції ботокса для корекції зморшок на шкірі застосовуються не так давно — з початку дев’яностих років, цей метод боротьби з віковими змінами встиг завоювати сотні тисяч прихильниць по всьому світу. Так, наприклад, актриса Дженні Маккарті робить ін’єкції ботокса для збереження молодості шкіри раз на два місяці, супермодель Лінда Євангеліста визнається в любові до цього методу омолодження шкіри в постійних інтерв’ю, і навіть визнані голлівудські діви — Дженніфер Аністон і Ніколь Кідман — свого часу спробували зупинити неминучий процес старіння шкіри за допомогою ін’єкцій ботокса.

Як виконуються ін’єкції

Сама по собі процедура омолодження шкіри за допомогою ін’єкцій ботокса дуже проста, безболісна і нетривало. У певні ділянки шкіри, що підлягають корекції, за допомогою тонкої голки вводиться дозовану кількість ботокса. Як правило, ефективніше всього ін’єкції ботокса діють у відношенні зморшок на шкірі верхньої половини обличчя: ботокс допомагає розгладити горизонтальні лінії на лобі, вертикальні зморшки між бровами і «гусячі» лапки, мімічні зморшки в куточках очей. Препарат вводиться безпосередньо в м’язові тканини, «заморожуючи» лицьові м’язи і запобігаючи появі нових зморшок. Особливо ефективний ботокс щодо зморшок, спричинених, в першу чергу, саме постійним скороченням лицьових м’язів.

Наскільки ефективний ботокс

Залежно від стану шкіри і глибини зморшок перші результати «заморожує» дії ботокса на лицьові м’язи можна оцінювати вже через три-сім днів після процедури. Знов-таки від стану шкіри залежить і те, наскільки стійким виявиться кінцевий результат ін’єкцій ботоксу. У середньому курс ін’єкцій ботокса допомагає зберегти молодість шкіри і запобігти утворенню нових зморшок на термін до чотирьох місяців.

Ризики

Дія ботокса на лицьові м’язи вже давно вивчено, однак це не означає, що введення під шкіру сильнодіючого токсину може залишитися без наслідків. Найпоширеніший і добре відомий більшості побічний ефект від процедури введення ботокса — це «заморожування» особи, порушення міміки. «Жертви» ботокса за умови введення надто великої кількості ботокса в м’язову тканину не здатні виражати емоції за допомогою міміки, оскільки лицьові м’язи під паралізуючим впливом ботокса не здатні скорочуватися взагалі. Ще одне поширене наслідок перевищення необхідної дози ботокса — птоз, опущення століття, яке зберігається впродовж декількох тижнів.

Після процедури ін’єкцій ботокса можуть спостерігатися наступні незначні побічні ефекти:

  • Почервоніння і свербіж у місці ін’єкції
  • Незначні больові відчуття
  • Нудота, головний біль
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.