Боротьба з целюлітом: війна довжиною в життя

загрузка...

Целюліт знайомий більшості жінок. Але що таке целюліт? Чому він з’являється? І як зробити так, щоб його не було?

Що потрібно знати про целюліті

В здоровому стані жирова тканина, розташована під шкірою, надає шкірі гладкий привабливий вигляд. Целюліт — це видимі пухкі жирові відкладення, які помітні на шкірі стегон, сідниць, ніг, рук, живота. Жирові клітини розбухають і розтягують зв’язку між собою, утворюючи на шкірі видимі горбки і западини. Целюлітні освіти з часом можуть стати помітніше, грубіше і навіть почати хворіти.

Целюліт — це не проблема ожиріння як така, так що з ним не можна боротися як із звичайними жировими відкладеннями. Для боротьби з целюлітом доведеться не лише дотримуватися дієти, але і переглянути свій спосіб життя.

Целюліт — це динамічне явище, яке проходить кілька стадій розвитку від зародкового, м’якого і неявного до сильно помітного і хворобливого. Тому чим раніше розпочато боротьбу видимим проявом целюліту, тим краще.

Жир — не єдиний винуватець некрасивих відкладень целюліту. По суті, в здоровому стані жир — це добре і красиво. Наприклад, жирова тканина на обличчі додає щокам ніжну гладкість і молодий вигляд. Пластичні хірурги щорічно заробляють багато грошей, роблячи своїм пацієнтам жирові ін’єкції в різні зони особи і тіла, для додання зовнішньої молодості. До речі, жирові ін’єкції — один із засобів візуального вирівнювання целюліту.

Хоча здається, що целюліт — обов’язковий супутник зайвої ваги, насправді — це не так. Навіть у худих жінок можливий целюліт. І вся справа в тому, що хоча целюліт і сформований жировими відкладеннями, зайва вага — це далеко не основна причина утворення целюліту. Набагато небезпечніше в цьому плані різкі коливання ваги. Розтягнута шкіра не встигає стискатися при втраті ваги, і сильно розтягується при збільшенні маси тіла. Ці розтягування-стискання призводять до втрати еластичності шкіри, чим обумовлений більш помітний целюліт.

Як виникає целюліт

Під шкірою людини знаходиться шар сполучної тканини, яка прикріплює шкіру до м’язів. Структура верхніх шарів шкіри і більш нижнього шару сполучної тканини відповідає за зовнішній вигляд шкіри, саме ця структура дарує шкірі або гладкість, або нерівну поверхню «апельсинової кірки».

У чоловіків волокна сполучної тканини розташовані хрест-навхрест, або діагонально, що утворює щільну і гладку структуру.

У жінок же волокна сполучної тканини розташовані вертикально (перпендикулярно до шкіри). Через цих волокон, що прикріплюють шкіру до більш глибоких шарах в певних точках, і утворюється сітка жирових відкладень іменована целюлітом. Жир тисне на шкіру зсередини, а волокна сполучної тканини притягую шкіру назустріч цим жировим відкладенням, просто «перетягуючи» жир шкірою, як сіткою.

Різницею в будові сполучної тканини (і на додачу до того, що шкіра у чоловіків зазвичай товще, ніж у жінок) пояснюється чому ж чоловіки зазвичай не схильні такої напасті як целюліт.

Спочатку погана новина

На початку життя у людини волокна сполучної тканини пружні й еластичні, що і дає молодій шкірі її здоровий вигляд. Але вже в підлітковому віці, через сильні гормональних перебудов, волокна стають менш еластичними. Одночасно з цим, жирові клітини збільшуються в розмірах, давлячи на шкіру зсередини.

Так як волокна сполучної тканини з віком стають міцнішими, вони починають сильніше тягнути шкіру до м’язів. У той же час, що збільшуються в об’ємі жирові відкладення продовжують тиснути на навколишні тканини. Нескладно здогадатися, що поєднання цих аспектів і дає нерівності целюліту.

У міру того, як людина стає старше, його шкіра стає тоншою, втрачає еластичність, обвисає, що робить целюліт більш помітним.

Ще одним негативним моментом, який має властивість накопичуватися, і приводити до погіршення стану целюліту може стати постійне коливання ваги. Підвищення та зниження ваги провокує втрату еластичності шкіри, також роблячи целюліт більш помітним.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.