Бородавки — зародки злоякісних пухлин?

Бородавки — це нарости на шкірі, які викликані папіломавірусом людини ( ВПЛ). Хоча вони вважаються заразними, дуже часто ними страждає всього один член сім’ї — то є бородавки не передають тим, хто живе з ним в одному будинку. Нерідко бородавки утворюються тільки однієї частини тіла (наприклад, на руках чи ногах) і не поширюються з часом на інші області.

У більшості випадках бородавки є доброякісними утвореннями. Імовірність того, що вони перетворяться в злоякісну пухлину, дуже мала, і зазвичай цьому сприяють різні пошкодження.

Типи бородавок

 • Звичайні бородавки — опуклі новоутворення на шкірі, як правило, не відрізняються кольором від основного кольору шкіри. Найчастіше з’являються на руках, пальцях ніг і колінах.
 • Підошовні бородавки утворюються на підошвах ніг.
 • Плоскі бородавки можуть з’являтися на обличчі, ногах і інших частинах тіла, часто у великих кількостях.
 • Лікування бородавок

  Хоча бородавки зазвичай нешкідливі, вони можуть заподіювати существуенний дискомфорт, особливо — психологічний. Існує багато засобів для лікування бородавок.

  Препарати з саліцилової кислотою

  Вони продаються на увазі розчинів, гелів, мазей, і пластирів. За допомогою саліцилової кислоти можна лікувати всі види бородавок (за винятком генітальних бородавок, але ця проблема тут не розглядається). Саліцилова кислота є кератолитическим препаратом; це означає, що вона розчиняє білок (кератин), що становить більшу частину як бородавки, так і товстого шар відмерлих клітин, які часто знаходяться на її поверхні.

  Безрецептурні засоби для заморожування бородавок

  У деяких аптеках продаються аерозолі, які заморожують бородавки до температури -57 C. Дія цих коштів порівнянно з ефектом рідкого азоту, який використовує більшість дерматологів, тільки він заморожує клітини, на які впливає, до -196 C.

  Клейка стрічка

  Деякі вважають, що бородавки можуть «задихнутися», якщо їх заліпити клейкою стрічкою, яка не пропускає повітря, такий, як ізолента. Ефективність цього методу лікування не доведена, крім того, його важко використовувати, так як щоб обмежувати приплив кисню, клейка стрічка повинна залишатися на одному місці досить довго; її можна знімати лише на кілька годин один раз на тиждень. У більшості випадків стрічка швидко відклеюється.

  Безпека безрецептурних засобів

  При правильному використанні безрецептурні засоби для лікування бородавок дуже безпечні. Навіть якщо ви випадково завдасте саліцилову кислоту на здорову шкіру, це може викликати печіння або почервоніння, але ніколи — інфекцію або рубці. Як правило, звичайні безрецептурні засоби для видалення бородавок не підходять для їх використання на обличчі і в області геніталій.

  Зазвичай саліцилову кислоту не рекомендується використовувати людям з діабетом; також не слід наносити її на ділянки шкіри з поганим кровообігом (шкіра в таких місцях, як правило, заживає досить повільно; на практиці, однак, люди припиняють використання саліцилової кислоти тільки при появі явних ознак запалення шкіри).

  Використовувати безрецептурні засоби для заморожування бородавок також слід з дотриманням усіх запобіжних заходів. При появі ознак небажаної реакції на лікування слід припинити використання препарату і порадитися з лікарем.

  Лікування бородавок вимагає терпіння. Щоб побачити бажаний результат, може знадобитися кілька місяців і навіть тижнів. Крім того, засоби для їх лікування не завжди допомагають, навіть якщо раніше з їх допомогою вдавалося лікувати бородавки такого типу.

  Основні поради щодо лікування бородавок:

 • Якщо ви можете ігнорувати бородавки — ігноруйте (наприклад, якщо вони непомітні і безболісні, простіше не звертати на них уваги, ніж витрачати час і гроші на лікування). Зрештою, велика частина бородавок проходить сама по собі, хоча зазвичай — тривалий час потому — через кілька місяців або навіть років.
 • У простих випадках (наприклад, якщо у вас всього одна невеличка бородавка на обличчі, або кілька на руках), найкраще звертатися до лікаря. Він зможе швидко заморозити бородавку — процедура проста, практично безболісна, і після неї не залишається рубців.
 • При численних і / або глибоких бородавках доведеться використовувати перераховані вище безрецептурні засоби.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.