Болі внизу живота при вагітності: види і значення

Прояви черевних і тазових болів — не рідкість в період вагітності, і найчастіше вони пов’язані з нормальним фізичними змінами в організмі жінки, викликаними її новим становищем. При імплантації (прикріплення) ембріона в матку часто спостерігаються спазми і переймоподібні болі в області таза. Якщо ембріон прикріплюється до матки з правого боку, жінка відчуває біль у нижньому правому відділі живота. Якщо ембріон прикріплюється до матки з лівої сторони, хворобливі відчуття зосередяться в нижньому лівому відділі живота. Болі в попереку в поєднанні зі спазмами живота і вагінальним кровотечею — поширені прояви імплантації ембріона. Щоб зняти біль цього роду, лікарі рекомендують жінці прийняти горизонтальне положення, підняти ноги і відпочити. Так біль швидше проходить.

Гази або апендицит?

Внизу праворуч біль в животі під час вагітності може бути ознакою апендициту. Це найпоширеніша причина хворобливих відчуттів в нижньому відділі живота у вагітних жінок, не має відношення до вагітності. Тим не менш, діагностувати апендицит при вагітності іноді буває непросто, оскільки його основний симптом — сильні болі — можна віднести до інших захворювань, та й взагалі болі внизу живота цілком звичайні при вагітності. Якщо біль зберігаються і посилюються протягом наступних днів, загострюються при русі і супроводжуються нудотою і блювотою, слід негайно звернутися за медичною допомогою, так як апендицит становить загрозу для здоров’я матері і дитини.

Інші симптоми болю в попереку — абсолютно нешкідливі, але тим не менш неприємні — можуть бути викликані скупченням газів (метеоризмом) і здуттям живота. Гормональні зміни під час вагітності уповільнюють процес травлення і, як наслідок, їжа довше залишається в кишечнику. Тиск зростаючої матки на шлунок і кишечник може викликати хворобливі відчуття в нижній частині живота, попереку, і навіть в області тазу. Запори, від яких так часто страждають майбутні мами, пов’язані з тими ж гормональними змінами. Часто зняти болі, викликані застоєм їжі в кишечнику, здуттям живота і газами, допомагає прогулянка або виконання легкої роботи по дому. Щоб зняти болі, викликані метеоризмом, іноді достатньо просто змінити положення тіла.

хіатальной грижі

Іноді причиною черевних болів є хіатальная грижа (грижа стравохідного отвору). Хіатальная грижа — анатомічна аномалія, при якій частина шлунка проникає в грудну порожнину через природне або патологічне отвір в діафрагмі. Хіатальная грижа зустрічається особливо часто серед людей, страждаючих надмірною вагою. Частий кашель, куріння і стрес також можуть викликати формування хіатальной грижі. До симптомів хіатальной грижі відносяться: кислотний рефлюкс, біль, що нагадує печію в грудях і у верхньому відділі шлунка.

Зменшити прояви хіатальной грижі допоможуть зміни способу життя: фізичні вправи, певне положення під час сну (верхня частина тіла піднята), дробове, але часте харчування, утримання від споживання алкогольних напоїв, м’яти, кофеїну та шоколаду. Складні випадки хіатальной грижі вимагають термінового хірургічного втручання.

Розтягнення зв’язок

У міру того, як матка розширюється, адаптуючись до зростаючого в ній дитині, болі внизу живота можуть посилюватися. Під час вагітності в організмі жінки виробляються спеціальні гормони, який допомагають тілу адаптуватися до змін. Релаксин — один з таких гормонів. Він сприяє розтяганню зв’язок і сполучних тканин, пом’якшує і розслабляє їх, щоб підготувати тіло жінки до зростання плоду та пологах. Розтягнення зв’язок і тканин, що оточують матку, супроводжується хворобливими відчуттями в нижньому відділі живота і таза. Сутички Брекстона-Хікса або тренувальні перейми являють собою переривчасті скорочення в животі. Ці скорочення нерегулярні і можуть супроводжуватися болем. Інтервал між ними не зменшується, їх частота не збільшується при ходьбі, тривалість також залишається однаковою, як і інтенсивність, яка зростає при пологових переймах. Лікарі рекомендують для зняття болю такого роду прийняти теплу ванну і максимально розслабитися.

Все це частина процесу

Спазми в животі, черевна і тазовий біль, болі в попереку — все це невід’ємна частина вагітності. Повністю позбавитися від цих болів неможливо, але їх можна зменшити. Для цього потрібно більше відпочивати, підняти ноги, приймати рясне пиття і теплі ванни. Піші прогулянки і легка робота по дому також допоможуть впоратися з деякими видами болів. Але сильний біль у животі та судоми можуть бути ознакою серйозного порушення, що вимагає негайного медичного втручання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.