Болі в животі у дитини: що це може бути?

Діти досить часто скаржаться на болі в животі. Причиною може бути як апендицит, так і запор, інфекції, харчове отруєння або м’язову напругу. Стрес також може викликати болі в животі.

Часто біль минає через кілька годин без спеціального лікування. Батьки не завжди звертаються до лікаря, а якщо і роблять це, встановити причину болю буває важко. З часом причини можуть стати більш очевидними і тоді можна починати лікування.

Найбільш поширені причини болю в животі у дітей:

 • Порушення травлення — запор, коліки, подразнення кишечника.
 • Інфекції — гастроентерит, інфекції нирок і сечового міхура, а також інфекції, що вражають інші частини тіла
 • Проблеми, пов’язані з харчуванням — переїдання, харчове отруєння або харчова алергія
 • Порушення, не пов’язані безпосередньо з черевною порожниною — мігрені, сильне м’язове напруження.
 • Болі, пов’язані з порушеннями, які вимагають хірургічного втручання, наприклад, з апендицитом або кишковою непрохідністю
 • Періодичні болі можуть виникати у дівчаток перед початком першої менструації
 • Отруєння, наприклад, при укусах деяких комах, потраплянні в шлунок мила та інших хімічних речовин
 • Повторювані болі в шлунку

  Якщо ваша дитина часто скаржиться на болі в животі, обов’язково покажіть його лікареві. Нерідко такі болі виникають у дітей, які регулярно відчувають сильний стрес. Постарайтеся дізнатися, як у нього складаються стосунки з однокласниками та викладачами — тільки не влаштовуйте розмову у формі допиту, це може змусити його замкнутися в собі, що серйозно посилить проблему. Об’єктивно оціните атмосферу, яка панує у вас вдома — психологічний дискомфорт нерідко проявляється у вигляді соматичних ознак.

  Апендицит

  Апендицит — одна з поширених причин болю в животі у дітей; це захворювання вимагає хірургічного втручання. Апендикс — це невеликий придаток сліпої кишки, який може закупорюватися, викликаючи запалення. Це може відбутися в будь-якому віці; у маленьких дітей апендицит зустрічається порівняно рідко.

  Першою ознакою апендициту зазвичай буває слабка або помірна біль у животі, яка поступово зміщується вниз і вправо. Дотики до живота при цьому можуть бути дуже неприємні. Серед інших симптомів апендициту — жар, відсутність апетиту, блювання і пронос.

  Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини апендицит, якнайшвидше пройдіть з ним медичне обстеження. У деяких випадках можливе лікування без хірургічного втручання, проте найчастіше потрібне видалення апендикса.

  При гострих болях в правій половині живота, які не минають протягом декількох годин, особливо якщо при цьому піднімається температура, негайно викликайте швидку допомогу.

  Щоб поставити точний діагноз, роблять аналіз крові, сечі, обстеження за допомогою рентгена, іноді — більш складні тести.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.