Болі в животі після їжі: якщо відбувся збій

Біль у животі після їжі — дуже поширена проблема. Як правило, вона з’являється після вживання незвичної їжі, брудних продуктів (особливо фруктів і овочів), а також при переїданні. Біль може з’явитися через кілька хвилин або годин після їжі. Що саме викликає біль?

Мікроорганізми

Напевно, найпоширеніша причина болю після їжі, а також здуття живота, підвищеного газоутворення і, іноді, проносу — різні мікроорганізми, які присутні в їжі. Організм намагається позбутися від них, щоб запобігти бактеріальну інфекцію; в деяких випадках це викликає не тільки біль у животі, але і сильну блювоту.

Панкреатит

Поява болю в животі через кілька годин після їжі може вказувати на панкреатит. Зверніться до лікаря, так як при цьому захворюванні може знадобитися лікування.

Рідини

Сьогодні люди вживають багато рідин — ще б пак, адже лікарі постійно нагадують про необхідність випивати не менше 8 склянок води в день, а ще ми п’ємо соки, кава, чай … Все це розбавляє шлунковий сік, в результаті чого його концентрація виявляється недостатньою не тільки для того, щоб перетравлювати їжу, але і для того, щоб знищувати потрапляють в шлунок бактерії. Це стає причиною частих болів у животі після їжі, а також проносу і нудоти.

Непрохідність кишечника

Непрохідність кишечника часто є ключовою причиною спазматических болю після їжі. Її симптомами також можуть бути нудота, блювання і пронос.

Переїдання

Це проблема мільйонів сучасних людей. У західному суспільстві вже давно перестали їсти тільки для того, щоб жити, а для багатьох людей їжа стає практично сенсом життя. Особливо небезпечно зловживати фастфудом, однак при надмірному споживанні шкідлива навіть сама здорова їжа.

Як запобігти болю в животі після їжі

 • Тримайтеся подалі від напівфабрикатів, фастфуда і будь-якої їжі, в якості якої ви не впевнені
 • Харчуйтеся регулярно, через рівні проміжки часу (в ідеалі через кожні три години)
 • Останній прийом їжі має бути за три години до сну. Подрімати після їжі — погана ідея, оскільки це не тільки сприяє відкладенню підшкірного жиру, але і може викликати біль у животі
 • Не переїдайте. Якщо контролювати себе вже дуже важко, зверніться до лікаря
 • Протягом години після їжі пийте якомога менше
 • Якщо у вас виникають якісь питання з приводу харчування, обов’язково радьтеся з дієтологом
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.