Болі в спині у вагітних — сувора неминучість

Хто любить болі в спині? На жаль, на якомусь етапі вагітності болі в спині практично неминучі. За оцінками експертів, дві третини вагітних жінок почувають болі в спині й області таза приблизно на тридцять шостому тижні вагітності. У міру того, як дитина росте і стає важчим, збільшується тиск на спину і поперек, щоб підтримати зростаючий живіт. На інтенсивність болю в спині також впливає положення плоду в утробі матері.

Існує безліч різних чинників, які можуть сприяти появі болю в спині у майбутніх мам. Стреси і надмірні фізичні навантаження можуть також викликати болі в спині, крім того, що вони шкідливі для здоров’я дитини. Хоча в більшості випадків болі в спині зникають самі по собі через кілька місяців після пологів, іноді їх можна взагалі уникнути. Хіба це не краще?

Не напружуйтеся

Знайдіть час для частих перерв і як можна частіше відпочивайте. Це не означає, що всю вагітність потрібно провести на дивані, але ви повинні знаходити більше часу для відпочинку і релаксації. Приляжте, підніміть ноги, візьміть чашку улюбленого заспокійливого напою без кофеїну і подумайте про щось приємне. Постарайтеся робити так кілька разів на день і, якщо можливо, спробуйте звести до мінімуму дії, що вимагають навантаження на спину. На роботі не сидіть довго на місці, а коли сидите, підкладайте під спину невелику подушечку.

Контролюйте рівень стресу

Сам по собі стрес також може викликати болі в спині. Постарайтеся зменшити стрес, навіть якщо ви відчуваєте його всього лише кілька хвилин на день. Кожен день в обов’язковому порядку знаходите час для себе, щоб відновити сили і розслабитися. У тиші прийміть теплу ванну, послухайте заспокійливу музику, яку, яка допоможе вам розслабитися. Ви будете здивовані, як чарівно діє такий десятихвилинний відпочинок і як ефективно він допомагає зменшити стрес.

Купіть пояс для вагітних

Пояс для вагітних — кращий друг майбутньої мами. Його потрібно носити під одягом, так само, як звичайний пояс з комплекту нижньої білизни. Але пояс для вагітних забезпечує кращу підтримку і підводить живіт так, щоб зменшити тиск на спину. Ви можете самі підібрати такий пояс в одному з багатьох магазинів товарів для вагітних. Після пологів ви завжди можете передати його вагітній подрузі або родичці.

Займайтеся фітнесом

Заняття фітнесом дійсно можуть допомогти при болях у спині і можуть сприяти зміцненню м’язів спини. Для цієї мети ідеально підходить йога. Ходьба — теж непоганий варіант, але, крім ходьби, потрібно також робити розтяжку і виконувати силові вправи. Запишіться в групу йоги або спеціального фітнесу для вагітних. Якщо заняття в групі не для вас, ви можете займатися фітнесом і удома, скориставшись одним з численних відео-курсів на DVD. Але перш ніж приступити до будь-якій програмі тренувань, обов’язково проконсультуйтеся у лікаря. Якщо лікар дає вам «зелене світло», вперед, в спортзал!

Перейдіть на здорове харчування

Що ж, в цьому є здоровий глузд, чи не так? Але у вагітних жінок часто виникає непереборна тяга до тих або інших продуктів. Іноді майбутня мама харчується точно так само, як і до вагітності, але цього харчування вже недостатньо для двох. Правильне харчування дуже важливо у багатьох відношеннях. По-перше, здорове харчування допоможе вам не набрати зайву вагу. Чим менше зайву вагу, тим менше тиск на спину. По-друге, здорове харчування допомагає організму уникнути хвороби і фактично допомагає йому ефективніше справлятися з болем. Нарешті, надлишкове споживання рідини підтримує нормальну роботу нирок, що може викликати болі в попереку. Здорове харчування корисно не тільки для вас, але і для дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.