Болі в попереку: не дозволяйте позбавити вас сексу

Біль у попереку може значно впливати на сексуальне життя. Ви можете почати уникати сексу, боячись викликати більш сильний біль, а партнер, якщо не отримає належного пояснення, може вирішити, що ви втрачаєте до нього інтерес, що може викликати напругу у відносинах. Саме тому люди з хронічним болем повинні обговорювати свої особисті проблеми, як з партнером, так і з лікарем.

Сексуальні проблеми, пов’язані з болем у попереку, можливо, поширені ширше, ніж думають лікарі, просто пацієнти соромляться про це говорити. Але так як лікар може не запитувати про це, пацієнтові самому варто підняти цю тему.

Зазвичай сексуальні проблеми виникають у людей з хронічним болем у спині через артриту або проблем з дисками, але і у пацієнтів після операцій теж можуть виникати складнощі. Але жоден з видів хронічного болю в спині не виключає активного сексуального життя.

Відкрито говоріть з партнером

Що стосується болю і складнощів у спілкуванні з партнерами, дуже важливо зважитися говорити про це. Пацієнти часто зізнаються лікарям, що не соромляться пояснити партнерові, що вони не хочуть займатися сексом через сильний біль, або не вирішуються обговорити зміну позицій, щоб біль менше турбувала.

Хронічний біль у спині часто веде до поганого настрою чи депресії. Це, звичайно, теж не сприяє активного сексуального життя.

Якщо партнери менше займаються сексом без всяких пояснень, страждають не тільки відносини, але і довіру один до одного. Наприклад, партнер може подумати, що йому відмовляють у близькості не через хворобу, а через наявність зв’язків на стороні.

Часто не тільки пацієнт боїться, що секс викличе ще більшу біль, але і партнер може турбуватися про те, щоб не заподіяти зайвого болю. Однак, якщо люди відкрито обговорюють один з одним свої проблеми, їм легше знайти альтернативи, щоб підтримувати свою сексуальну активність і насолоджуватися один одним.

Приймайте профілактичні заходи

Планування може допомогти. Якщо у вас болить спина, прийом болезаспокійливих перед сексом (як і перед будь-якою іншою фізичною навантаженням) може допомогти.

Якщо у вас спазми в спині, хорошою ідеєю буде попередньо прийняти гарячий душ. Так як і при будь-якій іншій фізичному навантаженні, щоб не пошкодити м’язи, треба спочатку їх розігріти.

Крім гарячого душу, може допомогти і прикладання льоду до хворого місця. Лід послаблює надмірну напругу або розтягнення м’язів.

Спробуйте нові пози

Щоб секс став приємніше, варто спробувати ті позиції, в яких вам буде зручніше.

Для цього треба знати своє тіло. Наприклад, людям, у яких проблеми з хребетними дисками, не варто згинатися вперед. У цьому випадку найкращими будуть позиції, в яких спина має необхідну підтримку і расслабленна. Зазвичай це положення лежачи на спині. Можливо, стане зручніше, якщо підкласти під спину подушку. Подушка під попереком полегшить тиск на цю частину хребта. Подушка під колінами також полегшить тиск на спину.

У інших людей біль виникає, коли вони відхиляються назад, зазвичай у випадку артриту чи стенозу хребетного каналу. Їм легше, коли вони нахиляються вперед. У таких випадках самої зручною може виявитися позиція на боці. Наприклад, чоловік, який потерпав від болю в спині, лежить на боці, а жінка перед ним спиною до нього. Так він може контролювати положення спини і при необхідності зігнутися вперед.

Фізіотерапія допоможе людям, які страждають від хронічних болів у спині, розвинути гнучкість і стабільність хребта. Фізіотерапевт покаже пацієнтові вправи для тренування і розтяжки, які полегшать рух хребта.

Зупиняйтеся, коли необхідно

Іноді біль у спині виникає не під час сексу, а пізніше. Можливо, справа в тому, що ви робили щось неправильно або занадто напружилися. Обмежте сексуальну активність безпечним рівнем навантаження.

Під час сексу можливий легкий дискомфорт, але не сильний біль. Якщо у вас під час сексу виникла сильна біль, варто негайно зупинитися. Ви завжди зможете спробувати знову, коли вам стане краще.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.