Болі в ногах — від чого вони виникають?

Болі в ногах — дуже поширена проблема, яка може з’явитися як в результаті травм, так і за різних захворювань, що вражають кістки, суглоби, м’язи, сухожилля, зв’язки, кровоносні судини, нерви, і шкіру.

Причини болю в ногах-травми

Травми є найбільш очевидними причинами болю в ногах. Переломи, розтягнення, вивихи, колоті рани і кровотечі — все це може викликати біль у ногах. При деяких травмах спеціальне лікування не вимагається, в інших випадках несвоєчасне отримання медичної допомоги може призвести до важкого і навіть небезпечної для життя станом.

нетравматичний причини болю в ногах

Крім травм, існує безліч порушень, які можуть стати причинами болю в ногах.

 • Захворювання периферичних артерій. Це захворювання характеризується зменшенням притоку крові до ніг в результаті звуження кровоносних судин; через це може виникнути біль в одній або двох ногах. Часто біль з’являються під час фізичних навантажень, так як при цьому м’язам потрібно більше кисню. Якщо артерії звужені і не можуть поставляти достатньо збагаченої киснем крові, виникає біль у ногах. Іноді приплив крові обмежується настільки, що біль виникає навіть у стані спокою. Крім того, при захворюванні периферичних артерій збільшується ймовірність інфекцій і сповільнюється загоєння ран, що також може викликати болі в ногах.
 • Тромби можуть викликати обструкцію артерій в ногах, викликаючи раптову гострий біль в результаті повного припинення припливу крові до деяких тканинам. Як правило, при цьому шкіра ноги стає незвично блідою і холодною на дотик. Тромби можуть утворюватися з різних причин. Наприклад, при фібриляції передсердь на оболонці серця іноді утворюються маленькі згустки крові, які потім відриваються і рухаються по артеріях, поки не викликають їх обструкцію, наприклад, в ногах. Іноді, втім, ці згустки крові потрапляють в кровоносні судини, що ведуть до головного мозку, і викликають інсульт.
 • Тромби можуть викликати і обструкцію вен, також викликаючи біль. Наприклад, вони можуть стати причиною тромбозу глибоких чи поверхневих вен. Обидва ці порушення викликають біль в ногах.
 • Ішіас — ще одна можлива причина болю в ногах. Він може бути викликаний артритом, грижею міжхребцевих дисків, м’язовими спазмами, або травмами.
 • Нейропатія. Біль у ногах може виникати в результаті запалення периферичних нервів, не пов’язаних зі спинним мозком. Ці порушення відомі як периферичні нейропатії. Іноді нейропатія також спостерігається при вагітності, коли запалення нерва може виникнути через тиск матки.
 • Хронічні захворювання, такі як діабет, алкоголізм, рак, і дефіцит вітамінів, можуть викликати нервову біль, часто — в обох ногах. Крім того, біль і слабкість в ногах є ознаками таких захворювань, як синдром Гійєна-Барре і розсіяний склероз.
 • Шкірні захворювання також можуть викликати болі в ногах, особливо за наявності основних розладів, таких як діабет і захворювання периферичних артерій, які можуть перешкодити правильному лікуванню. Запалення шкіри може бути викликане, наприклад, стрептококової або стафілококової інфекцією.
 • Болі в суглобах ніг — дуже поширена проблема, найчастіше пов’язана з артритом. До таких видами артриту відносяться, наприклад, остеоартрит і ревматоїдний артрит. Деякі системні захворювання, в тому числі вовчак, псоріаз, гепатит і бореліоз також можуть бути причинами болю в суглобах ніг.
 • М’язові болі в ногах найбільш часто викликані перенапруженням, проте їх причинами можуть бути інфекції та інші захворювання.
 • М’язові судоми можуть бути наслідком порушення балансу електролітів. Литкові м’язи і м’язи стопи більш за інших схильні судорогам.
 • Діабет також може стати причиною болю в ногах. Якщо рівень цукру в крові багато років не контролюється належним чином, нерви і кровоносні судини ушкоджуються і втрачають свої функції. Часто пошкодження зачіпають ступні.
 • У більшості випадків біль в ногах проходить досить швидко. Якщо, проте, вона зберігається протягом тижня і більше, або стає дуже сильною, необхідно звернутися до фахівця. Метод лікування при болю в ногах буде залежати від її причини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.