Болі при циститі — чи можна їх зняти?

Болі характерні як для гострого, так і для хронічного циститу, але за характером вони можуть бути різними. Дуже важливо своєчасне звернення за медичною допомогою це попередить хронізацію процесу, а в разі, якщо процес уже перейшов у хронічну форму, будуть попереджені ускладнення.

Болі при гострому циститі

Будь болю сигналізують про те, що в організмі щось не в порядку. Гострі болі говорять про гострий процес, якщо болі зменшуються без лікування, то це часто говорить про те, що з’являється тенденція до хронізації процесу.

Гострий цистит починається раптово, і проявляється болісними болями при частому сечовипусканні. При цьому, чим сильніше запалення, тим інтенсивніше і болю. Відбувається це через те, що запалюється внутрішня слизова оболонка сечового міхура, в якій знаходиться багато нервових закінчень. Під впливом збудників інфекції на ній з’являються ерозії і дрібні ранки, в які потрапляє сеча з високою концентрацією в ній солей, викликаючи сильний біль.

При важких формах гострого циститу позиви на сечовипускання настільки часті і болючі, що хворий не встигає добігти до туалету — виникає нетримання сечі. Одночасно з’являються і болі в нижній частині живота, над лобком, при спробі промацування ця область дуже болюча.

У чоловіків на тлі такого запального процесу може виникнути набряк в місці переходу сечового міхура в сечівник, що викличе гостру затримку сечовипускання і посилення болю в надлобковій області. Болі віддають в промежину, задній прохід і головку статевого члена.

Як зменшити біль при гострому циститі

Болі при гострому циститі можна усунути тільки, знявши запалення. А запальний процес можна усунути за допомогою антибіотиків. Найкраще для цієї мети підійде монурал, який можна прийняти всього один раз. Монурал знищить всі бактерії у слизовій оболонці сечового міхура. Якщо запальний процес сильний і супроводжується високою температурою, то монурал можна прийняти ще раз, через добу.

Для того щоб вивести з організму продукти запалення і життєдіяльності бактерій, потрібно пити більше рідини: просто води, компотів, морсів, рослинних настоїв і відварів, що володіють дезинфікуючими і сечогінними властивостями.

Одночасно з прийомом антибіотиків потрібно проводити теплові процедури. Жінки можуть робити теплі сидячі ванночки (у воді можна розчинити невелику кількість марганцю), а чоловікам більше підійдуть зігріваючі компреси або грілки на низ живота. Але теплові процедури не можна робити в тому випадку, якщо вся сеча забарвлена кров’ю (геморагічний цистит).

Болі зменшаться і в тому випадку, якщо зняти спазм м’яза сечового міхура (детрузора), в цією метою можна прийняти дві таблетки но-шпи або ввести в задній прохід ректальну свічку з папаверином. При геморагічному циститі цього краще не робити: спазмолітик може розслабити і стінки кровоносних судин, що призведе до посилення кровотечі.

Нарешті, якщо болі стали нестерпними, можна прийняти знеболювальний засіб з анальгіном або парацетамолом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.