Болі на ранніх термінах вагітності: якими вони можуть бути

Вагітні жінки дуже недовірливі і з особливою настороженістю стежать за своїм здоров’ям. З одного боку це непогано, тому що дозволяє вчасно діагностувати яке порушення перебігу вагітності і призначити лікування. До однієї з найпоширеніших скарг жінок відносяться різні болі, що виникають на ранніх термінах вагітності. Болі в період вагітності мають різну природу виникнення і не завжди є показником розвитку патологічного процесу. Не варто панікувати і лякатися при виникненні болів на ранніх термінах вагітності, так як більшість больових відчуттів виникають внаслідок гормональних змін, що відбуваються в організмі.

Фізіологічні болю на ранніх термінах вагітності

 • Імплантаційні болю
 • Болі, що виникають під час імплантації (впровадження яйцеклітини в слизову оболонку матки) заплідненої яйцеклітини, не є рідкістю. Це пов’язано з деяким розплавленням слизової оболонки в місці імплантації для кращого прикріплення плодового яйця. Іноді такі болі супроводжуються незначними кров’яними виділеннями. Імплантаційні болю слабкі, ниючі або колють, локалізуються внизу живота, виникають через сім-десять днів після овуляції і зачаття і проходять самостійно протягом декількох днів.

 • Болі в попереку і / або крижах
 • В першу чергу походження поперекових болів пов’язано з дією гормону вагітності — прогестерону, який викликає деяке розм’якшення зв’язкового апарату матки та хребта, а також хребетних дисків. Крім того, під час вагітності зміщується центр ваги, що також посилює болі. Факторами виникнення болів в поперековій і крижовій області є: остеохондроз, викривлення хребта, слабкість м’язів поперекового відділу, фізичне навантаження (тривале знаходження в положенні стоячи або сидячи, робота, пов’язана з нахилами, носіння тягарів).

 • Болі в правій або лівій здухвинній ділянці
 • Болі в бічних нижніх відділах живота можуть виникати в період проходження яйцеклітини по матковій трубі або з утворенням функціональної кісти жовтого тіла (з овуліровать фолікула). Такі болі зазвичай не становлять небезпеки і зникають мимоволі, а кіста розсмоктується при прогресуванні вагітності. Болі, що виникають під час транспорту яйцеклітини по фаллопієвій трубі, часто пов’язані з наявністю хронічного аднекситу або статевим інфантилізмом, коли прохід труби дуже вузький, а сама труба тонка і звита.

 • Головні болі
 • У вагітних в ранніх термінах часто виникають головні болі і запаморочення. Це відноситься до одних з ранніх ознак вагітності. Головні болі пов’язані із зміною (підвищенням) обсягу судинного русла, а також з розслаблюючим дією прогестерону.

 • Болі в молочних залозах
 • Нагрубання, різка болючість молочних залоз, особливо сосків, також відносяться до перших ознаках вагітності. Після зачаття в організмі збільшується синтез прогестерону і естрогенів, що впливає на чутливість молочних залоз. Крім того, молочні залози вже з ранніх строків починають готуватися до народження дитини і грудного вигодовування, в результаті чого в них відбуваються структурні зміни (наростання залозистої тканини).

  Патологічні болю на ранніх термінах вагітності

 • Викидень
 • Самовільний аборт є однією з найбільш частих причин виникнення болів і переривання вагітності. Викидень протікає в декілька стадій: загрозливий аборт, що почався аборт, аборт у ході, неповний і повний аборт. При загрозі переривання вагітності з’являються постійні тягнучі або ниючі болі внизу живота і в попереку, які за відсутності лікуванні посилюються. Базальна температура падає (нижче 37 градусів), тест на вагітність може бути негативним (внаслідок зниження вироблення хоріонічного гонадотропіну). При почався викидень з’являються мажучі кров’янисті виділення зі статевих шляхів, аборт в ходу супроводжується болями, інтенсивним кровотечею, розкриттям шийкового каналу.

 • Інфекція сечовидільної системи
 • Під дією прогестерону під час вагітності відбуваються деякі зміни сечовипускання (воно частішає через розслаблення м’язів сечівника). Порушення гігієни та запальні процеси піхви призводять до інфікування уретри і сечового міхура. Виникають болі при сечовипусканні, а в разі подальшого сходження інфекції в патологічний процес втягуються нирки, що супроводжується болями в попереку.

 • Апендицит
 • Апендицит досить часто виникає на ранніх термінах вагітності. Це пов’язано з гормональною перебудовою організму і ослабленням імунітету. Болі при апендициті локалізуються в правій здухвинній області, супроводжуються підвищенням температури і явищами інтоксикації (нудота, блювання).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.