Бодіфлекс — дихальна гімнастика для схуднення

Систему для схуднення Бодіфлекс придумала американська домогосподарка Грір Чайлдерс. І за кілька років ця система поширилася по всьому світу. Така велика популярність вже сама по собі говорить багато про що, адже якщо людина не бачить ефекту від застосування будь-якої системи для схуднення, він її просто не використовує.

Як діє система Бодіфлекс

У систему для схуднення Бодіфлекс входять нескладні статичні вправи на розтяжку. Але основна «фішка» системи полягає в тому, що всі ці вправи проводяться на тлі затримки дихання особливим способом, який викликає прилив крові до тих груп м’язів, які в даний момент напружуються. А так як разом з кров’ю надходять і додаткові порції кисню, то відбувається одночасне спалювання жиру (жир у присутності кисню піддається активному окисленню).

Автор системи Бодіфлекс вважає, що всі проблеми сучасної людини (в тому числі і з вагою) йдуть від неправильного, занадто поверхневого дихання. Особливо таке дихання характерно для жінок, так як у більшості чоловіків у диханні беруть участь не тільки грудна, але й черевна порожнина. У жінок цього немає, найчастіше вони дихають тільки грудьми. Це призводить до швидкої появи втоми від будь-якої діяльності, сповільненого обміну речовин, постійному напрузі м’язів живота і спини.

У зв’язку з цим Грір Чайлдерс в основу своєї системи поклала аеробне дихання, яке в поєднанні зі статичними вправами на розтягування м’язів збагачує кров киснем. Кисень автор системи назвала «нелікарським дивом». Збільшення вмісту кисню в крові допомагає вирішувати не тільки проблему ваги. При цьому поліпшується обмін речовин в цілому, зміцнюється імунітет, а значить і загальне функціонування організму, в тому числі протягом різних хронічних захворювань.

При спалюванні додаткового джерела енергії (жиру) людина наповнюється бадьорістю, якої вистачає на весь день.

Як правильно дихати по системі Бодіфлекс

У цій системі розроблені чіткі правила для виконання дихальних вправ, яких необхідно чітко дотримуватися. Перш за все потрібно прийняти правильну позу: встати прямо, ноги на ширині плечей, потім нахилитися вперед, упираючись руками на стегна. Після цього можна приступити до дихальним вправам, які виконуються в кілька етапів:

 • видихнути повітря повністю через рот;
 • швидко, зі звуком, вдихнути повні легені повітря через ніс;
 • швидко, з додатком максимальних зусиль для використанні діафрагми (це велика плоска м’яз, яка розділяє грудну і черевну порожнини), видихнути повітря через рот — повинен вийти звук «пах!»;
 • затримати дихання і зробити втягування живота під ребра як можна глибше (знаходитися в такому стані потрібно не менше 8 секунд, але з першого разу це не вийде, в більшості випадків вдається протриматися від 2 до 5 секунд); надалі при утягненому на тлі затримки дихання животі потрібно буде виконувати вправи на розтяжку;
 • повністю розслабитися, зробити вдих; обов’язково потрібно прислухатися до того, як повітря буквально вривається в легені — з’являється своєрідний схлипує звук.
 • Потрібно чітко знати, що вдихати слід тільки через ніс, а видихати через рот. Якщо комплекс дихальної вправи був виконаний неправильно, то неможливо буде втягнути живіт, і виходить, вправи будуть виконані неправильно. Найкраще займатися вправами вранці, відразу після сну, так як їх потрібно виконувати тільки натщесерце.

  Як правильно виконувати вправи на розтяжку

  За допомогою вправ на розтяжку (ізотонічних вправ) можна чудово підтягти м’язи і позбутися зайвого жиру. Ефективність вправ заснована на тому, що при напрузі якоїсь певної групи м’язів до цієї області стане надходити більше кисню, що сприятиме спалюванню жиру і зміцненню м’язів.

  Ізотонічні вправи можна використовувати для підтяжки будь-яких м’язів, у тому числі м’язів шиї, підборіддя, живота, грудей, рук і ніг.

  Вправи на розтяжку «Кішка»

  Це одне з найбільш корисних вправ, так як при ньому в роботу включається максимальна кількість м’язів, особливо в області живота і стегон. А зміцнюючи м’язи живота, ми знімаємо напругу зі спини.

  Починається вправи з того, що потрібно опуститися на коліна і долоні, руки і спина випрямлені. Голову потрібно підняти, дивитися прямо перед собою. Робимо основне дихальна вправа і на етапі втягування живота під ребра виконуємо вправу. Для цього потрібно опустити голову, вигнути вгору спину, піднімаючи її якомога вище (як розлючена кішка) і затриматися в цьому положенні на 8 — 10 рахунків. Після цього видихнути і розслабити спину. Повторити вправу три рази.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.