Бодібілдінг для початківців — не поспішайте

Якщо ви хочете привести себе у форму, але не знаєте, з чого почати, має сенс слідувати правилам, з яких починає більшість як любителів, так і чемпіонів з бодібілдингу. Однак перш ніж приступати до здійснення викладеного нижче, буде не зайвим сходити до лікаря — навіть якщо ви відчуваєте себе дуже добре, може виявитися, що деякі види вправ вам протипоказані.

Знайдіть відповідний спортзал

Більшість тематичних видань рекомендує при виборі спортзалу звертати увагу на чистоту самого залу та роздягалень, а також на наявність сучасного обладнання. Важливий і компетентний персонал також має велике значення. Оскільки необхідність витрачати час на дорогу є однією з основних причин, по якій багато людей відмовляються від тренувань, постарайтеся знайти спортзал якомога ближче від свого будинку — або від місця роботи.

Цілі

Серйозно подумайте про те, чого ви хочете досягти, почавши займатися бодібілдингом. Уникайте нереалістичних цілей, які неминуче приведуть до розчарування. Початкова мета — збільшити м’язову масу і зробити тіло в цілому сильніше. Коли ця мета буде досягнута, можна почати займатися певними групами м’язів — тобто безпосередньо «будувати тіло», ніж, відповідно до назви, і займається бодібілдинг. Завжди пам’ятайте про те, що спочатку потрібно наростити м’язову масу, і лише потім надавати їй певну форму.

Слухайте своє тіло

Завжди слухайте, що говорить вам ваше тіло. Якщо ви відчуваєте слабкість, сильну втому, нудоту, або якщо у вас з’явилися ознаки застуди, пропустіть тренування. На наступний день ви зможете тренуватися удвічі енергійніше, а від тренувань в півсили все одно немає толку.

Це, втім, не означає, що будь синяк або досада після сварки з партнером є виправданням, щоб пропускати тренування. Пропускайте заняття тільки коли про це просить ваше тіло, а не сьогохвилинні емоції.

Тренуйтеся циклічно

Як часто початківець бодібілдер повинен тренувати кожну групу м’язів? Основне правило полягає в наступному — кожну групу м’язів можна тренувати з перервою в 48 годин. Тренувальні цикли можуть виглядати, наприклад, ось так:

 • День 1: грудні м’язи, біцепси і прес, плечі.
 • День 2: спина, трицепси, ноги.
 • День 3: відпочивайте.
 • День 4: плечі, ноги, біцепси, спина.
 • І так далі.

  Харчування

  Якщо ви не будете дотримуватися збалансованої дієти, бодібілдинг, в кращому випадку, дасть лише мінімальний результат. Необхідно включати в раціон достатню кількість жирів, білків і вуглеводів, а також вітамінів і мінералів. Не слід зловживати їжею — якість їжі, а не її кількість дозволяє успішно займатися бодібілдингом.

  Харчові добавки

  Єдина добавка, яку можна порекомендувати початківцям — це білки. Порошкові білкові добавки коштують недорого і ефективно сприяють нарощуванню м’язової маси.

  Відпочивайте

  Відпочинок дуже важливий для ефективних занять бодібілдингом. Саме під час відпочинку клітини м’язової тканини абсорбують з білків необхідні амінокислоти — в ході цього процесу м’язова маса збільшується.

  Ведіть щоденник тренувань

  Щоденник допоможе вам стежити за тим, наскільки ефективні ті чи вправи і відповідно коректувати свої тренування. Крім того, таке документальне свідчення вашого прогресу служить прекрасним мотиватором для подальших тренувань.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.