Блокатор калорій — недоліки і достоїнства нового БАДа

загрузка...

Багато людей мріють про таблетках чи напоях, які дозволяли б без зусиль підтримувати нормальну вагу і навіть худнути. Це бажання людей використовують в своїх цілях багато підприємців різного ступеня сумлінності. На початку 1980-х з’явилися перші «блокатори калорій», які, як стверджувалося, містять фермент бобів, який значно зменшує засвоювання і переробку крохмалю.

Цей фермент ефективно працює в пробірці, але людський організм виробляє більше переробних крохмаль ферментів, чим може заблокувати цей препарат. Крім того, неперетравлені вуглеводи, які досягають товстої кишки, починають ферментіроваться. У 1982 році були отримані численні повідомлення про болі в животі, проносі, блювоті і інших негативних реакціях від тих, хто використовував «блокатори калорій».

Нове покоління

У 1990-х роках з’явився новий блокатор калорій, який, як говорили виробники, викликав «автоматичне» зменшення апетиту, і блокував поглинання жирів. Один з його інгредієнтів — гуарова камедь, (розчинна клітковина) в невеликих кількостях використовується як загусник при виготовленні соусів, десертів, сиропів і деяких інших продуктів. Гуарова камедь має послаблюючу дію, крім того, вона може знижувати рівень холестерину і контролювати рівень цукру в крові, завдяки чому вона входить до складу деяких антидіабетичних препаратів. Вплив цієї речовини на контроль або зниження ваги не було доведено.

При оральному прийомі гуарова камедь утворює в шлунку гель, який може викликати відчуття ситості і блокувати поглинання деяких поживних речовин. Однак, жодного з цих властивостей не досить, щоб стимулювати зниження ваги. Багато людей з надмірною вагою продовжують їсти, навіть коли відчувають, що вже ситі. Крім того, якщо поглинання поживних речовин знижується, людина може їсти більше, щоб компенсувати брак вітамінів і мінералів.

Але деякі блокатори калорій виявлялися не просто неефективними. Обсяг одного з блокаторів, Cal-Ban, при приміщенні в воду може ставати в чотири або п’ять разів більше початкового розміру; при цьому він стає густим і в’язким. У США було зареєстровано, щонайменше, 17 випадків обструкції стравоходу у людей, що приймали Cal-Ban. 10 з 17 були госпіталізовані, один з них помер. Крім того, є відомості про обструкції шлунка і різних ділянок кишечника, нудоті і блювоті, які виникали після прийому цього блокатора калорій.

Популярні інгредієнти

Зараз більш популярним інгредієнтом блокаторів калорій став екстракт рослини Gymnema sylvestre, родом з Індії; реклама стверджує, що він сприяє зниженню ваги, запобігаючи абсорбцію цукру в організмі. Відомо, що жування листя цієї рослини на деякий час порушує здатність відчувати солодкий смак. У той же час, немає жодних достовірних доказів того, що хімічні речовини, що містяться в ньому, дійсно можуть блокувати поглинання цукру і / або сприяти зниженню ваги.

В останні роки хітозан був оголошений новим засобом для зниження ваги — цій речовині приписується здатність знижувати рівень холестерину в крові і зв’язувати жири, перешкоджаючи їх переробці та абсорбції. Деякі виробники ефектно назвали хітозан «магнітом для жиру». Хтозна є похідним хітину, полісахариду, який міститься в панцирі молюсків — креветок, омарів і крабів. Хоча хітозан і може знижувати поглинання жиру організмом, його зміст в одній капсулі занадто мало, щоб можна було досягти помітного ефекту. Наукові дослідження показали відсутність істотних відмінностей рівня холестерину в крові у тих, хто приймав хітозан, і тих, кому в рамках випробування давали плацебо.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.