Біопсія молочної залози — для чого вона проводиться?

Біопсія грудей — це процедура, в ході якої роблять забір зразка тканини грудей для лабораторних аналізів. Біопсія грудей вважається кращим способом оцінки підозрілих новоутворень у грудях і виявлення раку.

Для чого роблять біопсію

Лікар може призначити біопсію грудей, якщо:

 • Ви або лікар помітили ущільнення в грудях і у лікаря є підстави підозрювати, що це може бути рак;
 • За допомогою мамографії виявлено ділянки в тканини грудей, які можуть бути раковими утвореннями;
 • За результатами ультразвукового дослідження з’явилися підстави підозрювати, що у пацієнтки рак;
 • У пацієнтки спостерігаються зміни соска, наприклад, сильне лущення або «апельсинова кірка» на соску, і / або виділення з соку.
 • Ризики

 • З біопсією грудей пов’язані такі ризики:
 • Синці та набряклість молочних залоз;
 • Інфекції та / або кровотечі;
 • Зміна зовнішнього вигляду грудей, залежно від того, скільки саме тканини взяли для аналізів.
 • Зв’яжіться зі своїм лікарем, якщо після біопсії у вас починається жар, з’являються ознаки та інфекції та / або виділення з того місця, через яке проводили біопсію.

  Підготовка до біопсії

  Перед біопсією повідомте лікаря, якщо у вас є які-небудь алергії, ви приймали аспірин протягом останніх декількох днів; а також, якщо ви приймаєте будь розріджують кров препарати та / або не можете лежати на животі протягом тривалого часу .

  У випадку, якщо вам будуть робити біопсію з використанням методу магнітно-резонансної томографії (МРТ), скажіть лікарю, якщо вам імплантували кардіостимулятор або які-небудь інші електронні пристрої, а також якщо ви вагітні або припускаєте, що можете бути вагітні. Як правило, в таких випадках МРТ не рекомендується.

  Обов’язково надіньте бюстгальтер, відправляючись на біопсію грудей. Після процедури в грудях можуть прикласти холодний компрес, і бюстгальтер зможе утримувати його на місці.

  Процедура

  Існує кілька видів біопсії грудей. Лікар вирішує, яку саме процедуру використовувати, залежно від розміру, розташування і інших характеристик новоутворення в грудях.

 • Аспіраційна біопсія — це найпростіший вид біопсії грудей; використовується у випадках, коли ущільнення може знайти на дотик. У ході процедури пацієнтка лежить на столі, а лікар однією рукою намацує ущільнення, а іншою рукою вводить в нього голку — більш тонку, ніж використовуються для забору крові з вени. До голці кріпиться шприц, в який збирається рідина. Аспіраційна біопсія дозволяє швидко відрізнити кісту, наповнену рідину, від твердих новоутворень і, можливо, уникнути більш інвазивних процедур. Однак якщо всередині ущільнення не виявиться рідини, можуть бути використані інші діагностичні процедури.
 • стереотактичної біопсія. У ході цієї процедури для виявлення підозрілих ділянок в тканини грудей використовують мамографію. Пацієнтка, як правило, лежить на столі; одна її груди поміщається в спеціальний отвір. Вся процедура може тривати від 30 хвилин до однієї години. Стіл піднімається досить високо від підлоги, щоб під нього поміщалося використовуване для стереотактичної біопсії обладнання. Груди поміщають між двох пластин, щоб отримати зображення внутрішніх структур. Потім в шкірі грудей роблять надріз довжиною близько 6 мм, через нього вводять прилад, за допомогою якого беруть зразок тканини.
 • Ультразвукова пункційна біопсія. Спеціаліст використовує для виявлення новоутворень в тканини грудей ультразвук, а потім бере зразок тканини для подальших аналізів.
 • Біопсія за допомогою МРТ. МРТ дозволяє отримати докладне зображення внутрішніх тканин грудей і виявити навіть дуже маленькі новоутворення. У ході такої біопсії зазвичай беруть кілька зразків для аналізів.
 • Хірургічна біопсія. У ході хірургічної біопсії видаляється значна частина ущільнення в грудях, або все ущільнення цілком.
 • Після біопсії грудей, за винятком хірургічної біопсії, пацієнтка може відправлятися додому в той же день, а вже на наступний день можна повернутися до своїх звичайних справ. Щоб зняти біль, можна приймати безрецептурні знеболювальні — наприклад, парацетамол (не приймайте аспірин, оскільки він може викликати кровотечу).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.