Біопарокс при вагітності: чи не зашкодить препарат ще ненародженій дитині?

Біопарокс є антибіотиком для місцевого застосування. Він не всмоктується в кров і не має системної дії, тому протипоказанням для його застосування є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату і дитячий вік до 2,5 років — у цьому віці діти ще не вміють регулювати своє дихання.

Для чого біопарокс призначають при вагітності

Особливістю фізіологічного стану вагітності є те, що у жінки знижується імунітет. Відбувається це тому, що в організмі з’являється чужорідна тканина — тканина плоду. При нормальному імунітеті організм позбавляється від «чужаків» виробляючи до них антитіла. Зниження імунітету під час вагітності є фізіологічною реакцією, що дозволяє зберегти плід.

Тим не менш, від зниження імунітету є і шкоду. Перш за все, він полягає в тому, що жінка може захворіти при будь-якому контакті з хворим вірусної або бактеріальної інфекцією. Крім того, у кожної дорослої людини є і «свій набір» умовно-патогенної і патогенної мікрофлори, яка починає активно розмножуватися при кожному сприятливому випадку, наприклад, при застуді.

Якщо застуда вже почалася, то при вагітності вона має тенденцію до поширення і іноді потрібно якийсь антибактеріальну лікарський засіб для того, щоб її зупинити. Звичайно, при вагітності краще взагалі не приймати ліків, тим не менше, бувають ситуації, коли цього не уникнути.

Що таке біопарокс і як він діє на організм вагітної жінки

Біопарокс (діюча речовина — фузафунгин) — це антибіотик місцевої дії, який випускається відомою фармацевтичною фірмою «Лабораторія Серв’є» (Франція) в аерозолі. Фірма відзначає, що при місцевому застосуванні Биопарокс не всмоктується в кров, тому не може чинити системної дії. Тим не менш, клінічних досліджень препарату на вагітних жінках не проводилося, тому гарантувати, що ніяких негативних наслідків його застосування для життя плода не буде, ніхто не може.

Біопарокс — вирішення проблеми?

І все ж біопарокс часом буває найкращим виходом з положення, якщо інфекція з носоглотки починає поширюватися на навколишні тканини. Цьому сприяє знижений імунітет. У зв’язку з цим акушери-гінекологи та терапевти жіночих консультацій не відкидають біопарокс зовсім, а призначають суворо за показаннями. Самостійно використовувати для лікування Биопарокс вагітна жінка не може, так само, як і будь-яке інше ліки.

Біопарокс є досить активним антибіотиком, він діє місцево, проникаючи у найвіддаленіші куточки носоглотки, придаткових пазух носа і бронхів. При цьому чутливість до препарату виявляють майже всі патогенні та умовно-патогенні мікроорганізми носоглотки і дихальних шляхів.

Але особливістю Биопарокса є те, що його не можна приймати занадто довго — настає звикання до нього мікроорганізмів і може виникнути суперінфекція — розростання колоній мікроорганізмів нечутливих до Біопарокс. Саме тому до Біопарокс, як і будь-якого іншого антибіотика, + під час вагітності потрібно ставитися з обережністю.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.