Біопарокс при годуванні груддю: чи потрапляє діюча речовина в молоко?

Біопарокс при годуванні груддю застосовувати не рекомендується, на час його застосування краще перервати грудне вигодовування. Така рекомендація виробників Биопарокса пов’язана з тим, що клінічні дослідження на годуючих матерів не проводились, так навіщо ж ризикувати?

Годування груддю і антибіотики

Далеко не всі антибіотики можна приймати при годуванні груддю. Деякі з антибіотиків швидко всмоктуються в кров, переходять звідти в жіноче молоко та потрапляють до дитини, надаючи на нього негативний вплив.

Не всі виробники відчувають антибіотики на жінках, які годують груддю дітей. Тому вибір антибіотиків, які можуть бути сумісні з грудним вигодовуванням, не такий широкий. А так як жінка цілком може на час лікування припинити годування дитини груддю, то чи є сенс ризикувати?

Біопарокс і його вплив на організм матері-годувальниці

Біопарокс є антибіотиком, який випускається в аерозолі і надає тільки місцевий вплив. Фармацевтична фірма-виробник (Лабораторія Серв’є, Франція) стверджує, що препарат не всмоктується в кров і не чинить на організм загального впливу. Не вірити шанованою фармацевтичній фірмі немає ніяких причин. Чому ж у такому разі його не рекомендують застосовувати при годуванні дитини грудьми?

Справа в тому, що фармацевтична промисловість працює строго за правилами. Будь-який новий препарат, який надходить на фармацевтичний ринок, повинен піти певні етапи виробництва і перевірки його безпеки. Починає свій шлях лікарський препарат з хімічної лабораторії, потім його перевіряють в іншій лабораторії на тварин. Кінцевим етапом є клінічні випробування, які проводяться на різних контингентах хворих.

Такий контингент, як вагітні жінки і матері-годувальниці не завжди бере участь у клінічних випробуваннях. А якщо такі випробування не поводились, то препарат хворим цієї групи не призначають. І це правильно, хто знає, можливо, через кілька років виявиться, що в цьому випадку виникають якісь ускладнення.

Так що ж робити годуючій матері, якщо вона захворіла?

Просто на час дитину доведеться погодувати молочною сумішшю, а молоко зціджувати для того, щоб воно не пропало. Остання умова дуже важливо: організм жінки влаштований так, що скільки дитина висмоктує молока, стільки його потім і прибуває. Короткочасну перерву (Биопарокс призначають курсом на 7 — 10 днів), якщо жінка правильно, по годинах зціджує молоко, не повинен надто відбитися на кількості молока. Коли дитина буде знову прикладена до грудей, кількість молока швидко збільшиться.

А тим часом мати буде застосовувати аерозоль Биопарокса строго за схемою: через кожні 4 години по одному сеансу. Сеанс інгаляції аерозолю полягає їх 4-х впорскувань в рот або з двох впорскувань в кожну ніздрю (виходить також 4 впорскування). Тривалість курсу лікування призначить лікар, але зазвичай він не перевищує 10 днів. Занадто довго застосовувати препарат протипоказано.

Як впливає біопарокс на організм матері-годувальниці

Цей препарат діє місцево. Його мікрочастинки проникають у віддалені куточки ЛОР-органів і дихальних шляхів і осідають там на слизовій оболонці, знищуючи чутливих до них збудників інфекції. Чутливість до Біопарокс проявляють майже всі умовно-патогенні і патогенні бактерії, що мешкають на слизових оболонках дихальних шляхів, а також грибки роду Кандида, викликають молочницю, що дуже важливо під час грудного вигодовування, так як у дитини часто розвивається молочниця порожнини рота.

Місцеве вплив Биопарокса не дає збудників інфекції поширюватися далі і викликати ускладнення. Біопарокс застосовують в тому випадку, якщо у жінки, яка годує грудьми, почалася якась бактеріальна інфекція носоглотки або вірусна інфекція ускладнилася бактеріальною інфекцією. Це може бути запалення піднебінних мигдалин (ангіна, загострення хронічного тонзиліту), глотки (фарингіт), гортані (ларингіт), трахеї і бронхів (трахеобронхіт), порожнини носа та придаткових пазух носа (риніт, гайморит, фронтит).

При будь-якому з цих захворювань біопарокс призупинить інфекцію. Але призначати цей препарат повинен тільки лікар, який визначає в якому разі можна призначити місцевий антибіотик, а коли його буде недостатньо. Те ж саме і з курсом лікування — тільки фахівець може визначити тривалість курсу лікування та можливий перехід на лікування іншим антибіотиком.

Біопарокс застосовується для лікування годуючих матерів, але тільки в тому випадку, коли дитину тимчасово відлучили від грудей. І це не формальність — такі чіткі правила дозволяють уникнути можливих ускладнень з боку немовляти.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.