Біопарокс при ангіні: чи є сенс?

Ангіна відрізняється від більшості захворювань носоглотки тим, що є загальним інфекційним захворюванням з вираженими місцевими запальними змінами в лімфаденоідной тканини глотки, частіше в піднебінних мигдалинах. А при загальному захворюванні ліки для місцевого застосування навряд чи допоможуть.

Чим відрізняється ангіна від хронічного тонзиліту

Ангіна — це гостре запалення піднебінних мигдалин, яке починається найчастіше після загального або місцевого переохолодження, наприклад, якщо людина замерзне в погану погоду або вип’є крижаної води. У результаті порушується кровообіг, у тому числі в області піднебінних мигдалин, що призводить до активного розмноження умовно-патогенної мікрофлори, завжди живе в області піднебінних мигдалин. Запальний процес починається з катаральних явищ — почервоніння і набряку піднебінних мигдалин, але потім у більшості випадків процес стає гнійним: на лімфоїдної тканини мигдалин або в їх лакунах з’являється гній, який з потоком крові може потрапити в будь-який орган і дати важке ускладнення. Піднімається висока температура і порушується загальний стан організму. Під час ангіни має бути постільний режим — це попередить розвиток ускладнень з боку інших органів.

Хронічний тонзиліт — це запальний процес у піднебінних мигдаликах, який розвивається поступово. Основна функція піднебінних мигдаликів полягає в тому, щоб затримати і нейтралізувати інфекцію, не допустити її потрапляння в дихальні шляхи. Тому всі збудники інфекції, які людина вдихає з повітрям, накопичуються в піднебінних мигдаликах, викликаючи в них тривало протікає запальний процес. До того часу, поки піднебінні мигдалини здатні утримувати інфекцію і не давати їй розповсюджуватися по всьому організму, хронічний тонзиліт вважається компенсованим, і його лікують за допомогою різних медикаментозних засобів, у тому числі і місцевих антибіотиків. Як тільки піднебінні мигдалини перестають стримувати наступ інфекції на організм і самі стають вогнищем інфекції, хронічний тонзиліт вважається декомпенсованим і піднебінні мигдалини підлягають видаленню.

Тактика лікування ангін та хронічних тонзилітів

Так як ангіна є загальним інфекційним захворюванням, то лікування її повинно бути спільним: постільний режим, рясне пиття і прийом антибіотиків всередину або у вигляді ін’єкцій. До загального лікування додають тільки полоскання горла з метою видалення з нього гною.

Чи можна застосовувати при ангіні біопарокс?

Можна, але тільки в поєднанні із загальним лікуванням антибіотиками або в початковій, катаральній стадії, до утворення гною. Як правило, необхідності в застосуванні Биопарокса при призначенні антибіотиків загальної дії немає, тому при ангінах його використовують рідко.

Хронічні тонзиліти лікуються отоларингологом. Перш за все, призначається загальне лікування, що зміцнює імунітет. Зміни в області піднебінних мигдалин лікують в основному місцево за допомогою різних медикаментів і фізіотерапевтичних процедур.

У схему лікування хронічного тонзиліту чудово вписується антибіотик для місцевого застосування Биопарокс. Застосовують його при хронічних тонзилітах у складі комплексного лікування короткими курсами, не більше 7 — 10 днів. Як і будь-який інший антибіотик, який призначається при хронічному захворюванні, біопарокс вимагає попереднього дослідження на чутливість до нього збудників інфекції. Без цього аналізу лікувати хронічні інфекційно-запальні процеси не варто, так як можна добитися прямо протилежного ефекту: вбити корисну мікрофлору в області мигдалин, яка стримувала розмноження умовно-патогенної мікрофлори. Якщо ж остання не чутлива до Біопарокс, то вона почне активно розмножуватися і запальний процес посилиться. Такий процес називається суперінфекцій.

Як правильно користуватися Біопароксом для лікування хронічного тонзиліту

Биопароксом не можна користуватися безконтрольно, при хронічному тонзиліті його може призначати тільки лікар. При правильному використанні цього препарату він може бути прекрасною підмогою в лікуванні хронічного тонзиліту.

Призначають біопарокс дорослим по одному сеансу через кожні 4 години, дітям — у такій же дозі через кожні 6 годин. Один сеанс — це чотири інгаляції через рот. Для цього використовують спеціальний наконечник для порожнини рота. Його надягають на флакон, поміщають в порожнину рота, якомога ближче до миндалинам і захоплюють губами. Після цього повертають наконечник спочатку в одну сторону і двічі зрошують одну мигдалину, потім — в інший бік і зрошують другий мигдалину також двічі.

Після процедури наконечник знімають і промивають проточною водою.

Біопарокс — це антибіотик, який може призначати тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.