Біопарокс: допоможе горлу

Біопарокс — протимікробний та протизапальний препарат для місцевого застосування. Знімає запалення, набряк, відходження мокроти (у тому числі гнійної), пригнічує життєдіяльність збудників інфекції. Призначається при інфекційно-запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Механізм дії Биопарокса

Біопарокс (міжнародна непатентована назва — фюзафюнжин) — це антибіотик для місцевого застосування, який випускається у вигляді аерозолю у флаконах по 20 мл (400 доз). До флакона додається спеціальні наконечники для носа і рота.

Під дією Биопарокса проходить запальний процес в області слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, зменшується набряклість тканини та виділення мокротиння.

Механізм дії препарату полягає в тому, що дрібні частки аерозолю глибоко проникають у слизову оболонку верхніх дихальних шляхів (у тому числі у важкодоступні місця), знімаючи запалення і пригнічуючи життєдіяльність збудників інфекції. Біопарокс активний щодо деяких видів стафілококів, стрептококів, мікоплазм, грибів роду Кандіда та інших мікроорганізмів. Під дією Биопарокса чутливі до нього мікроорганізми перестають розмножуватися. Позитивною властивістю цього препарату є те, що він не має загального впливу на організм, в тому числі не вбиває природну мікрофлору кишечника, а також те, що стійкість до нього збудників інфекції практично не розвивається.

Після розпилення аерозолю діюча речовина розподіляється на поверхні слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Звідти він в незначній мірі може всмоктуватися в кров, але кількість його в крові настільки мало, що він не здатний чинити загального впливу на організм.

Показання та протипоказання для застосування Биопарокса

Біопарокс застосовують в основному при різних захворюваннях ЛОР-органів: гнійному нежиті, фарингіті (запаленні слизової оболонки глотки), ларінготе (запаленні слизової оболонки гортані), загостренні хронічного тонзиліту (в тому числі при стані після видалення піднебінних мигдалин), гострих і хронічних запальних процесах у придаткових пазухах носа (гайморитах, фронтитах). Допоможе біопарокс і при початкових стадіях бронхіту. У далеко зайшли випадках призначають антибіотики загальної дії. Біопарокс призначають і хворим літнього віку. Він також чудово поєднується з іншими лікарськими препаратами.

Під час курсу лікування Біопароксом необхідно щодня протирати наконечники ваткою, змоченою в 90 ° спирті, а під час інгаляції закривати очі так, щоб аерозоль не потрапив в очі.

Біопарокс протипоказаний:

 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату;
 • дітям у віці до 2.5 років — під впливом аерозолю у маленьких дітей може раптово початися спазм голосової щілини, і дитина почне задихатися.
 • При вагітності та годуванні дитини грудьми (клінічні дослідження на даній групі хворих не проводилися) рекомендується застосовувати біопарокс тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для організму матері перевищить можливий ризик для організму дитини.

  З обережністю потрібно використовувати біопарокс у пацієнтів, схильних до алергічних реакцій. Якщо застосовувати біопарокс тривало і безконтрольно, то можливо повне придушення корисної мікрофлори в області слизових оболонок верхніх дихальних шляхів (сапрофітів) і в зв’язку з цим розвиток суперінфекції — зараженням новим збудником, стійким до Біопарокс; як правило, це представники умовно-патогенної мікрофлори, яка раніше придушувалася сапрофіти.

  Тому, якщо протягом тижня (максимум — 10 днів) немає позитивних зрушень в перебігу захворювання, потрібно звернутися до лікаря для того, щоб переглянути лікування. Так як антибіотик застосовується місцево, велике значення має правильне використання насадок, а також регулярне (у відповідності з призначенням лікаря) проведення інгаляцій.

  Біопарокс не впливає на координацію рухів і швидкість психічних реакцій, тому під час курсу лікування можна займатися будь-якою діяльністю, в тому числі водити транспорт.

  Побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні Биопарокса і його передозування

  Препарат не чинить загальної дії на організм, тому рідко дає виражені побічні дії. Тим не менш, на тлі лікування можлива поява роздратування верхніх дихальних шляхів, вираженій сухості, нападів чхання. Іноді на шкірі або слизових оболонках можуть з’явитися набряк та висипи (результати роздратування), а також різні алергічні реакції, в тому числі спазм голосової щілини і бронхів.

  Ознак передозування при застосуванні Биопарокса виявлено не було.

  Біопарокс — антибіотик для місцевого застосування і лікування неважких запальних процесів верхніх дихальних шляхів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.