Біопарокс для дітей: чи дійсно він ефективний?

Біопарокс — це лікарський препарат, який підійде як дорослим, так і дітям. Він випускається у вигляді аерозолю у флаконах для місцевого застосування і володіє протизапальними і протимікробними властивостями. Для лікування постійних дитячих застуд він просто незамінний.

Як діє біопарокс на дітей

Біопарокс (діюча речовина — фузафунгин) — це антибіотик для місцевого застосування, який чинить бактеріостатичну дію, тобто припиняє життєдіяльність чутливих до нього антибіотиків. Володіє він і протизапальними властивостями, знімає набряк та інші ознаки запалення. Мікрочастки аерозолю проникають в самі недоступні куточки дихальних шляхів і надають місцеву дію, не всмоктуючись у кров. Після вдихання аерозолю діюча речовина осідає на поверхні слизової оболонки дихальних шляхів, де і проявляє свою активність.

Чутливі до нього більшість збудників інфекції, які «мешкають» в порожнині рота, в носоглотці, придаткових пазухах носа, гортані та бронхах. Це стафілококи, стрептококи, мікоплазми, а також гриби роду Кандіда.

Діти на відміну від дорослих особливо схильні до простудних захворювань, як вірусної, так і бактеріальної природи. Часто вірусна інфекція переходить в бактеріальну. Починаються всі дитячі застуди зазвичай з верхніх дихальних шляхів, і якщо вчасно не зупинити інфекцію, то вона може ускладнитися. Біопарокс, який не має системної дії на організм, не може викликати традиційних для антибіотиків ускладнень, наприклад, дисбактеріозу кишечника.

Показання для застосування Биопарокса у дітей та протипоказання для його прийому

Біопарокс застосовують для місцевого лікування інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів, верхніх дихальних шляхів і навіть у деяких випадках — бронхітів.

Особливе значення біопарокс має при лікуванні фарингітів і загострень хронічного тонзиліту — органів, які страждають при застудах в першу чергу. Піднебінні мигдалини у дитини є головною перепоною на шляху інфекції: лімфоїдна тканина затримує хвороботворні мікроорганізми, часто запалені при цьому сама. Поки піднебінні мигдалини здатні справлятися зі своєю функцією вони стримують інфекцію і хронічний тонзиліт є компенсованим. Коли ж вони втрачають здатність стримувати інфекцію і самі стають вогнищем інфекції, то хронічний тонзиліт стає декомпенсованим. У цьому випадку інфекція поширюється на всі навколишні тканини.

Хронічні тонзиліти не завжди легко піддаються лікуванню. Приймати при кожному загостренні системні антибіотики неможливо, так як це викличе дисбактеріоз кишечника і зниження імунітету (основна частина імунних клітин розташовується в області кишечника). У цьому випадку антибіотики в аерозолі можуть бути прекрасним виходом з положення. Після видалення мигдалин (тонзилектомії) також застосовують біопарокс для профілактики післяопераційних інфекцій.

Часті насморки, загострення аденоидитов і таких загострень, як гайморити і фронтити також можуть бути приводом для застосування Биопарокса у дітей. Якщо вчасно пролікувати загострення хронічного аденоідіта, то аденоїди не будуть рости, що в свою чергу попереджає загострення цього захворювання.

У деяких випадках біопарокс допомагає навіть при неважких бронхітах, не допускаючи розповсюдження інфекції на тканину легенів.

Протипоказаний біопарокс при індивідуальній непереносимості препарату і в віці до 2,5 років — у маленьких дітей можлива поява ларингоспазму — спазму голосової щілини, при якому повітря не надходить у легені.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.