Білок в сечі — причини в порушеннях функцій нирок

загрузка...

Білок в сечі, або так звана протеїнурія , може з’явитися з різних причин. У більшості випадків виявлення невеликої кількості білка в сечі не можна вважати ознакою якого порушення нирок — у вкрай малій кількості білок може бути присутнім в сечі час від часу. Однак велика кількість білка в сечі може сигналізувати про порушення функції або навіть необоротному пошкодженні нирок.

Основна причина підвищення рівня білка в сечі — порушення функції нирок: під впливом яких чинників (захворювання, вплив холоду, дія яких лікарських препаратів) ниркові фільтри пропускають молекули більших розмірів, які зазвичай не здатні проникнути через фільтри нирок, і в результаті рівень білка, виявляються в сечі, підвищується.

Тимчасове підвищення білка в сечі

Кількість білка в сечі залежить від безлічі факторів. Зрозуміло, в першу чергу різке і значне збільшення кількості білка в сечі викликають різні захворювання, що порушують роботу нирок. Тим не менш, не варто забувати про те, що тимчасове збільшення кількості білка в сечі можуть викликати й інші чинники — від впливу холоду до певних лікарських препаратів.

У числі основних причин тимчасового підвищення білка в сечі:

 • Переохолодження — тривалий вплив холоду може призвести до тимчасового збільшення кількості білка в сечі. Зазвичай такий стан спостерігається зовсім недовго і зникає самостійно, не вимагаючи лікування. Аналогічні наслідки можуть бути викликані і тривалою дією високої температури повітря.
 • Підвищення температури тіла — в деяких випадках збільшення кількості білка в сечі може бути пов’язано з підвищенням температури тіла при будь-яких захворюваннях. Зазвичай після того, як лихоманка проходить, нормалізується і кількість білка в сечі.
 • Інтенсивні фізичні навантаження — постійні, інтенсивні фізичні вправи, перенавантажують м’язи, можуть викликати тимчасове підвищення рівня білка в сечі.
 • Тривалий прийом або передозування певними лікарськими препаратами (у цьому випадку підвищення рівня білка в сечі — побічний ефект прийому ліків, який зникає після припинення вживання препарату).
 • Неправильне харчування — занадто велика кількість білка в раціоні, яке організм не здатний нормально перетравити, може призвести до появи білка в сечі.
 • Основні причини появи білка в сечі

  Значна кількість білка в сечі — один з безперечних ознак порушення нормальної роботи нирок, викликаного яким-небудь захворюванням. Збільшенням кількості білка в сечі можуть супроводжуватися різні захворювання — саме вони і вважаються основною причиною появи білка в сечі. До таких захворювань належать:

 • Поликистозная хвороба нирок
 • Запальне захворювання нирок (гострий або хронічний пієлонефрит), виникає внаслідок або на тлі інфекції сечовивідних шляхів — одна з найпоширеніших причин появи великої кількості білка в сечі
 • Різні види діабету, підвищений артеріальний тиск
 • Деякі захворювання серця, серцева недостатність
 • Ревматоїдний артрит
 • Лейкемія
 • Ортостатична протеїнурія — характерне для дітей старшого віку і підлітків стан, при якому підвищення білка в сечі спостерігається тільки тоді, коли дитина довго перебуває у вертикальному положенні.
 • Білок в сечі на фоні діабету

  Поряд зі специфічними захворюваннями нирок, однією з найбільш поширених причин появи значної кількості білка в сечі вважається діабет — як першого, так і другого типу. При діабеті першою ознакою погіршення функції нирок вважається поява в сечі невеликої кількості білка альбуміну — цей стан називається мікроальбумінурією. На цій стадії розвитку захворювання результати аналізів, перевіряючих функцію нирок, можуть виявитися нормальними, а лікування, призначене лікарем, допомагає запобігти пошкодженню нирок. З розвитком захворювання кількість альбуміну в сечі збільшується, і мікроальбумінурія перетворюється на протеїнурію, що викликає появу значної кількості білка в сечі.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.