Білі виділення перед місячними — норма для здорової жінки

загрузка...

Часто жінок турбують виділення з статевих шляхів. Саме на них вони звертають пильну увагу і ретельно стежать за змінами характеру білей. Найбільше жіночу половину турбують білі виділення перед місячними. Виникає питання: «Норма це чи патологія?». Вирішити дану проблему самостійно важко, тому жінки в паніці біжать до лікаря, так як білі виділення напередодні менструації можуть бути ознакою прихованого статевої інфекції, яка без вчасного та якісного лікування загрожує всілякими ускладненнями, аж до розвитку безпліддя.

Білі виділення перед місячними: норма

Менструальний цикл повністю залежить від рівня статевих гормонів. Як відбувається зміна фаз циклу, так і міняється характер виділень. У лютеїнову (другу) фазу менструального циклу виділення зі статевих шляхів видозмінюються. Рясність їх збільшується, а самі виділення набувають киселеподібного або кремоподібну консистенцію. Напередодні менструації виділення стають більш в’язкими і густими. Колір їх, як правило, білий. Нормальні білі виділення перед місячними не приносять занепокоєння жінці, такі симптоми, як свербіж і печіння, відсутні. Також нормальні білі виділення не володіють неприємним запахом.

Патологія

Але не завжди білі виділення перед менструацією можна віднести до норми. Для уточнення діагнозу необхідно здати аналізи на інфекції (мазок на мікрофлору піхви) і пройти більш детальне обстеження. Білі виділення зустрічаються при таких захворюваннях:

 • Урогенітальний кандидоз
 • Урогенітальний кандидоз, або молочниця, — це інфекційне захворювання слизової оболонки піхви, яке нерідко поширюється на шийку матки і піхву. Викликається дріжджоподібними грибами. Гриби потрапляють у статеві шляхи жінки з кишечнику, при статевих контактах або через інфіковані предмети. Розвитку молочниці сприяють зміни в організмі, знижую захисні сили (зокрема менструація). Клінічні прояви урогенітального кандидозу в основному зводяться до скарг на біли і свербіж. Виділення можуть бути рідкими, рясними з домішкою сирнистий утворень. У деяких випадках білі мають характер мазеподібний, стають густими, мають зеленувато-білий колір. Запах виділень неприємний, кислуватий. Свербіж турбує хворих частіше у другій половині дня, ввечері або вночі. Виражений свербіж порушує сон, призводить до розладів нервової системи. Характерним симптомом захворювання є нальоти сірувато-білуватого кольору на слизовій оболонці піхви і зовнішньої частини шийки матки.

 • Гонорея
 • Гонорея — це венеричне захворювання, що викликається гонококом. Зараження гонореєю часто відбувається в результаті статевих контактів, але воно можливе і через інфіковані предмети. Гонокок вражає відділи сечовидільної системи, вистелені одношаровим циліндричним епітелієм (сечівник, шийка матки, маткові труби й матка). Клінічна картина гонорейного ендоцервіциту: хворі пред’являють скарги на слизово-гнійні або білуваті, з домішкою гною, виділення. Іноді турбує помірна, тягне біль внизу живота. При огляді шийки матки в дзеркалах спостерігаються її почервоніння і деякий розпушення слизової оболонки. Також пацієнтки пред’являють скарги на свербіж і печіння зовнішніх статевих органів (внаслідок подразнення їх виділяються белями).

 • Цервіцит і ерозія шийки матки
 • Цервіцит — це захворювання шийки матки запального характеру. Збудниками захворювання є стафілококи, стрептококи, трихомонади, кишкова паличка та інші. Цервіцит розвивається після патологічних пологів (розриви шийки матки) і абортів, при опущенні шийки матки і піхви, після внутрішньоматкових спіралей. Характерною ознакою цервіціта є слизові виділення білового кольору або з білими прожилками, які з’являються перед менструацією. Невилікуваний цервіцит може призвести до розвитку ерозії шийки матки. На тлі ерозії виділення з піхви рясні, слизові, нерідко з прожилками крові.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.