Біль, яку не можна ігнорувати

загрузка...

Ми звикли легковажно ставитися до сигналів нашого тіла. Болить голова? Нічого страшного, це ж всього лише головний біль. Печія? Подумаєш, потрібно було менше їсти за вечерею. Але рано чи пізно настає день, коли звичайна біль стає передвісником серйозних проблем зі здоров’ям. Біль — це тривожний сигнал нашого організму. Таким чином наше тіло дає нам зрозуміти, що з ним не все гаразд. Як правило, ми підозрюємо, що не так, і розуміємо, чим викликані хворобливі відчуття. Але якщо біль виникає раптово, або продовжується довше, ніж зазвичай, значить, потрібно звернутися до лікаря, і чим швидше — тим краще.

Біль у грудях

Якби пацієнти навчилися краще розуміти те, що кардіологи називають «мовою серця», багатьом би вдалося уникнути непотрібних хвилювань і витрат. Дослідження показали, що у жінок проявляється більше симптомів інфаркту, ніж у чоловіків. Так, існують три основних ознаки неполадок з серцем, які виникають як у жінок, так і у чоловіків. Перш за все, це стійка ниючий біль в області грудини, задишка і болі у верхній частині тулуба. При появі будь-якого з цих симптомів слід негайно дзвонити в «швидку допомогу» і викликати лікаря.

Сильний головний біль

Швидше за все, це звичайна мігрень. Але сильна і раптова головний біль, яка не супроводжується іншими симптомами мігрені, такими як аура, може бути симптомом аневризми головного мозку. Розрив аневризми протягом декількох хвилин може призвести до необоротного пошкодження мозку, тому необхідно терміново викликати «швидку».

Гостра зубна біль

У більшості випадків зубний біль — ознака пошкодження зубного нерва, можливо, через розкладання зубної емалі. Якщо ви швидко не виправите цю ситуацію, бактерії з ротової порожнини потраплять в нерв, що вже загрожує серйозними наслідками. Якщо в зуб вже потрапила інфекція, нерв і заражену бактеріями пульпу зуба доведеться видаляти, заповнивши утворився зубний канал ущільнювальним матеріалом.

Гострий біль у боці

Можливо, це просто наслідки переїдання. Але якщо вам здається, ніби вас штрикнули ножем в бік або проткнули рожном, ви відчуваєте нудоту або жар, не виключено, що це напад апендициту. У жінок ці симптоми може бути проявом кісти в яєчниках. Як правило, кісти в яєчниках не доставляють особливих незручностей і зникають самі по собі. Але розрив кісти може супроводжуватися нестерпним болем.

В обох випадках потрібне екстрене медичне втручання. Якщо не видалити запалений апендикс, він може лопнути. Розрив кісти також вимагає хірургічного втручання, кісту потрібно швидко видалити, щоб запобігти блокуванню кровотоку до яєчників.

Шлунково-кишковий дискомфорт і метеоризм

Останній місяць ви страждаєте від метеоризму? Швидко наїдаєтеся і після їжі відчуваєте відчутний дискомфорт у шлунку? Якщо ці симптоми з’явилися недавно, не виключено, що це рак яєчників (правда, це найгірший варіант діагнозу). У 2007 році був опублікований узгоджений перелік ранніх симптомів раку яєчників: метеоризм, болі в животі, втрата апетиту і швидке насичення. Якщо ці симптоми зберігаються протягом двох-трьох тижнів без перерви, це серйозний привід звернутися до лікаря. Негайно запишіться на прийом до гінеколога, щоб провести обстеження.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.