Біль в серці — реагуйте негайно

Біль у серці може бути дуже різною по характеру, інтенсивності та тривалості. Іноді вона локалізується в певному місці, а іноді віддається в інші частини тіла, як правило — в ліве плече і руку.

Причини

Біль у серці може з’являтися і зникати час від часу; іноді її причини невідомі, в деяких випадках вона викликана загрозливими життя станами. Найбільш поширені причини болю в серці:

Проблеми з циркуляцією крові: високий кров’яний тиск або анемія (понижений рівень заліза в крові) можуть викликати біль у серці. Ще однією причиною може бути аневризма — розтягнення і ослаблення стінки артерії. Аневризма може бути серйозним порушенням, іноді — загрозливим життя. Атеросклероз також може стати причиною болю в серці. Це захворювання, при якому через відкладення холестерину на стінках артерій артерії звужуються, і підвищується ризик утворення згустків крові.

Хвороби серця: біль у серці може бути симптомом загрожують життю станів, що вимагають невідкладної медичної допомоги. Тільки фахівець може сказати точно, чи є біль у серці ознакою серйозного порушення, чи ні.

Практичні будь-яке захворювання серця може викликати біль у серці, в тому числі проблеми з серцевим клапаном, порушення серцевого ритму, розширення серця і серцева недостатність.

Стенокардія — порушення, при якому серце не отримує достатньо кисню для нормального функціонування, також може супроводжуватися болем у серці. Стенокардія може розвинутися через атеросклерозу або інших порушень, пов’язаних з серцево-судинною системою. Якщо серце занадто довго не отримує достатньої кількості кисню, частина тканин серцевого м’яза може померти. Цей стан називається інфаркт міокарда, або серцевим нападом і, як правило, супроводжується сильним болем у серці, віддається в праву руку. Стенокардія може бути знаком небезпеку наближення серцевого нападу, тому при будь-яких болях у серці настійно рекомендується пройти медичне обстеження.

Тривожність, депресія або панічні атаки: з цих порушень панічні атаки найбільш часто викликають болі в серці, які можуть здатися ознакою серйозного порушення, хоча насправді це не небезпечно життя. Гіпервентиляція (занадто швидке дихання), характерна для панічних атак і, в меншій мірі, для тривожних розладів, може бути однією з причин в області серця. Люди, які страждають депресією, часто відчувають здавленість і тяжкість в серці.

Порушення, пов’язані з кісткової, нервової та м’язової тканиною: прикладами таких порушень можуть бути артрит та інші запальні захворювання, через які може з’явитися біль у серці. Травми, наприклад, отримані в автомобільній аварії, можуть викликати схожі симптоми, хоча в строгому сенсі при цьому болить не серце, а пошкоджені кістки, м’язи або нерви.

Хвороби легень: симптоми деяких захворювань, наприклад, пневмонії або бронхіту, можуть бути дуже схожі на болі в серці. Згустки крові в легенях або тривале перебування в задимленому приміщенні можуть стати причиною сильного болю в серці.

Проблеми з травленням: кислотний рефлюкс, виразки та інші проблеми в шлунково-кишковим трактом можуть викликати симптоми, схожі на болі в серці.

Інші проблеми: застосування заборонених наркотичних засобів, а також деяких лікарських засобів, можуть призвести до появи болю в серці.

Коли біль в серці є ознакою серйозного захворювання?

Перераховані нижче ознаки можуть супроводжувати біль у серці; як правило, вони вказують на небезпечні для життя стану. Негайно зателефонуйте у швидку допомогу при появі болю в серці і будь-якого з наступних симптомів:

 • Сильний біль в серці триває, щонайменше, 15 хвилин.
 • Запаморочення, слабкість або непритомність.
 • Раптове потовиділення без явних причин.
 • Нудота або блювання.
 • Утруднене дихання.
 • Порушення здатності ясно мислити або говорити.
 • Оніміння, поколювання або втрата рухливості будь-якій частині тіла.
 • Кашель з кров’ю.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.