Біль в грудях у жінок — реальна загроза чи варіант норми?

Біль в грудях у багатьох жінок не викликає особливої настороженості і найчастіше асоціюється з менструальним циклом. До цих пір деякі жінки вважають появу болю в грудях варіантом норми. Але чи так це насправді? І які страшні захворювання можуть ховатися під маскою цих навіть незначних болів.

Яка буває біль

Біль в грудях у жінок може мати циклічний характер (тобто, пов’язана з менструальним циклом) або нециклічний характер (не пов’язана з менструальним циклом). Нециклічні біль в свою чергу може бути постійною (тянущей), приступообразной (колючої, часто віддає в руку, плече, пахвову область), періодичної (давить, що стискає, що віддає за грудину).

Циклічна біль у грудях

Циклічна біль у грудях (молочних залозах) пов’язана з гормональними порушеннями в організмі жінки і не є нормою. Такий біль входить в комплекс симптомів, званих передменструальним синдромом, або може бути одним із симптомів мастопатії і вимагає медикаментозної корекції, спрямованої на нормалізацію гормонального балансу.

Крім того, циклічна біль грудей може бути побічним ефектом прийому естрогенів і прогестерону, тому у деяких жінок біль у молочних залозах зберігається навіть у постменопаузі, коли вони приймають гормональні препарати з замісної метою. Іноді цей біль може з’являтися при прийомі антидепресантів, препаратів для лікування виразкової хвороби.

нециклічні біль у молочних залозах

нециклічні біль у молочних залозах може бути пов’язана з цілим рядом захворювань. Найпоширеніші причини нециклічних болів в грудях кілька.

Отеохондроз грудного відділу хребта. Біль носить нападоподібний характер, часто віддає в руку, плече, пахвову область. При появі таких болів необхідно звернутися до Вертеброневрологія, виконати рентгенографію і комп’ютерну томографію хребта для з’ясування причин болю.

Вагітність і грудне вигодовування. Біль у молочних залозах — досить часте явище у годуючих матерів, особливо перший час. Біль може бути пов’язана з переповненням молочних залоз і застоєм молока (лактостазом), а також із запаленням молочних залоз (лактаційний мастит).

Травма грудної клітки та молочних залоз. Необхідно знати, що будь-яка травма молочної залози, навіть маленька підшкірна гематома вимагає особливого контролю та спостереження мамологом протягом декількох років, так як викликає схильність до ракових захворювань.

Доброякісні новоутворення молочної залози — вузлова мастопатія, фіброаденома молочної залози, кісти молочної залози, внутрішньопротокова папілома і так далі. Під час свого росту новоутворення можуть здавлювати навколишні їх тканини молочної залози (чумацькі протоки, кровоносні судини, нерви), з чим і пов’язані хворобливі відчуття. При самостійному виявленні будь-якого щільного вузлика необхідно негайно звернутися до мамолога, виконати мамографію або УЗД молочних залоз.

Захворювання щитовидної залози. При дефіциті йоду в організмі відбувається порушення балансу гормонів, у тому числі жіночих статевих гормонів, що сприяє появі болю в грудях.

Стенокардія — сильні приступообразні короткочасні болі в лівій грудях, що віддають за грудину, руку, плече. Біль при стенокардії пов’язана з наявністю атеросклеротичних бляшок в судинах серця, вони звужують просвіт судин і знижують приплив крові до серця, при цьому велика ймовірність утворення тромбів і як наслідок — інфаркту міокарда. При виникненні таких болів необхідно відразу звернутися до терапевта, виконати контрастне дослідження судин серця і негайно розпочати відповідне лікування.

Жорстке білизну. Дуже часто біль у грудях з’являється через жорстких деталей бюстгальтера, які здавлюють груди. Особливо небезпечно, коли здавлювання відбувається в області пахв, де проходять великі лімфатичні протоки.

Неврози. Нервові перенапруження часто сприяють появі гормональних збоїв в організмі і стають причиною болів в грудях.

Рак молочної залози. Є рідкісною причиною болю в грудях. Біль при раку молочної залози виявляється на пізніх стадіях при проростанні пухлини в підлеглі тканини і виникненні метастазів.

Лікарські препарати — гормональні препарати, антидепресанти, препарати для лікування виразкової хвороби та інші. Ці препарати впливають на гормональний фон жінки і як наслідок викликають масталгія (біль у грудях).

Вірусний доброякісний лімфаденіт — хвороба котячих подряпин. Вірусна інфекція поширюється по лімфатичних судинах, потрапляє в пахвову область, викликаючи запалення пахових лімфатичних вузлів і біль у грудях.

Тромбофлебіт (хвороба Мондоро). При хворобі Мондора в поверхневих венах грудної та черевної стінки утворюються тромби, які спочатку запалюються, а потім викликають склероз (розростання сполучної тканини) і деформацію судин (зокрема, на молочних залозах визначаються болючі потовщення багряної забарвлення у вигляді шнурів).

Будь біль, що з’являється в грудях, вимагає негайного звернення до лікаря для виявлення її причин і своєчасного призначення лікування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.