Біль у суглобах — як знайти причину?

Біль у суглобах стає все більш поширеною проблемою , і вона не завжди пов’язана з віком. Через особливості образу в життя — зокрема, через недостатні фізичних навантажень значної частини населення великих міст, болі в суглобах можуть з’явитися і у людей молодше тридцяти-сорока років. Однак більша частина людей, які страждають від хронічний біль у суглобах, все ж старше сорока-п’ятдесяти років.

Вчені з’ясували, що більше половини з них регулярно беруть безрецептурні знеболювальні. Проблема в тому, що багато людей звикли до того, що болі рано чи пізно проходять, і їх можна перетерпіти, на якийсь час приглушивши їх медикаментами. Через відсутність часу, медичної страховки або просто через власного небажання вони можуть протягом тривалого часу не звертатися до лікарів, ігноруючи симптоми. Фахівці наполягають на тому, що при появі болю в суглобах потрібно якомога швидше звертатися до професіонала, щоб запобігти погіршенню стану.

Правильний діагноз

Біль у суглобах може мати безліч різних причин. Напевно, найпоширеніша з них — артрит, але діагностувати його буває дуже важко. На сьогоднішній день відомо більше ста різних форм артриту; нерідко у пацієнта є й інші захворювання, які посилюють біль у суглобах. Крім того, болі в суглобах можуть супроводжувати більш серйозними хворобами, ніж артрит.

Наприклад, гемохроматоз — це спадкове захворювання, при якому в організмі людини накопичуються аномально великі обсяги заліза; його наслідком можуть стати хвороби серця, діабет і / або артрит. Раніше всього, як правило, проявляються симптоми артриту — в тому числі, болі в суглобах. Проігнорувавши ці ознаки, пацієнт може не тільки запустити артрит, але упустити момент, коли можна було розпочати ефективне і своєчасне лікування хвороб серця або цукрового діабету. У рідкісних випадках біль у суглобах є ознакою розвитку злоякісних утворень.

Найпоширеніші причини болю в суглобах

Остеоартрит — це найпоширеніший тип артриту серед пацієнтів старше п’ятдесяти років. По мірі того, як людина старіє, хрящова тканина, що виконує в суглобах роль амортизаторів, втрачає еластичність, стає більш жорсткою і тендітної. Коли хрящі зношуються і зв’язки розтягуються більше, ніж завжди, з’являється біль у суглобах, вони стають менш рухливими. Найчастіше симптоми остеоартриту виникають у суглобах пальців рук, стегон, хребта, а також в колінних суглобах. Для лікування часто рекомендується зниження ваги, так як зайві кілограми збільшують навантаження на суглоби і підсилюють біль.

Ревматоїдний артрит — ще одна поширена причина болю в суглобах. Крім того, він викликає такі симптоми, як набряки і запалення суглобів, а також підвищена стомлюваність. Це аутоімунне захворювання, яке, на думку багато вчених, може бути викликано бактеріями або вірусами. Ревматоїдний артрит — це не звичайне захворювання суглобів, з яким можна жити довго, час від часу відчуваючи болю в суглобах; він може привести до ранньої смерті. Щоб запобігти цьому, необхідна рання діагностика та агресивне лікування — і це ще один аргумент на користь того, що ігнорувати біль у суглобах неприпустимо.

Ревматична поліміалгія і скроневий артеріїт. Ці запальні захворювання часто з’являються одночасно; обидва є аутоімунними порушеннями. Їх симптомами бувають біль у суглобах, підвищення температури тіла, зниження ваги і підвищена стомлюваність.

Фіброміалгия — хронічне захворювання, яке викликає сильний біль в суглобах, а також серйозні порушення сну. Причина його виникнення не ясна, однак це порушення не пов’язане з будь-якими пошкодженнями м’язів, нервів і зв’язок. Вчені припускають, що фіброміалгія може бути пов’язана з підвищеною чутливістю нервових клітин спинного та головного мозку або з дисбалансом хімічних речовин мозку, які контролюють настрій, переносимість болю і інші функції.

Депресія. Пригнічений настрій не є єдиним індикатором депресії. Цей стан може викликати і фізичні симптоми, в тому числі, біль у суглобах. На тлі депресії можуть розвиватися психосоматичні захворювання, для лікування яких необхідно лікувати депресію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.