Біль у спині: що можна і чого не можна

Біль у спині — найчастіший вид болю . Близько 65 мільйонів американців недавно стикалися з болем у спині, 8% дорослих настільки стурбовані болем у спині, що вона обмежує їх повсякденну активність. Чи страждаєте ви від болю в спині або хочете запобігти її появу, є безліч можливостей захистити себе від цієї проблеми.

Допоможіть спині в ліжку

Близько третини життя ми проводимо уві сні. Не можна упускати можливість подбати про спині в цей час. Неправильний вибір матраца і незручне положення під час сну, навпаки, можуть призвести до травм.

Зробіть сон справжнім відпочинком для спини:

 • Підберіть правильний матрац. Навіть якщо м’який матрац здається більш приємним, жорсткий матрац завжди корисніше для спини. З двоспальних ліжок краще ті, де можна використовувати два різних матраца, адже для двох людей комфортними можуть бути різні матраци.
 • Підтримуйте ліжко у формі. Якщо ви прокидаєтеся розбитим і затерплі, перевірте матрац. Як давно ви змінювали його в останній раз? Матрац зношується так само, як, наприклад, взуття — на окремі його частини доводиться найбільший тиск і там він деформується. Двічі на рік треба перевертати матрац і перевіряти, чи немає в ньому розривів та інших слідів зносу. Якщо ви помічаєте такі сліди, то матрац пора міняти. Це потрібно робити в середньому раз на п’ять-сім років.
 • Спіть правильно. Найгірше положення для сну — на животі. Вам доводиться згинати шию, а це дає надмірне навантаження на суглоби. Краще спати на спині або на боці, використовуючи подушки для підтримки. Якщо ви спите на боці, використовуйте подушку для тіла, яка рівномірно розподіляє навантаження. Якщо ви спите на спині, кладіть подушку між колін.
 • Вставайте правильно. Ви підхоплюєтеся з ліжка (або сповзаєте), коли чуєте будильник? Замість цього краще витратити хвилину, щоб потягнутися всім тілом і допомогти організму прокинутися. Це хороша профілактика травм.
 • Біль у спині і машина

  Ви проводите більше години в день в автомобілі? Неправильне положення тіла за кермом викликає або підсилює біль у спині.

  Поради, які можуть полегшити щоденні поїздки:

 • Вибирайте правильну машину. Чим більше машина — тим краще для спини. Чим просторіше салон, тим більше у вас можливості налаштувати сидіння під свої потрібні. Правильна посадка — найбільш близька до вертикалі, коли коліна знаходяться на рівні стегон або нижче — це корисніше для спини, тому що так менше здавлюються хребці в поперековому відділі.
 • Правильно встановлюйте крісло. Не відсувайте його занадто далеко назад, щоб вам не доводилося тягнутися до керма або нахилятися над ним.
 • Спробуйте використовувати подушки. Деякі люди купують спеціальні підтримуючі подушки для машини, а потім виявляють, що вони даремні або не підходять особисто їм. Можна спробувати використовувати маленькі подушки з дому або просто згорнутий рушник, щоб перевірити, чи допоможуть вам подушки. Комусь зручно підкладати їх під лопатки, а комусь — під поперек. Спробуйте на собі.
 • Робіть перерви. Якщо вам належить довга поїздка, раз на годину зупиняйтеся, щоб розім’ятися.
 • Захистіть спину на роботі

  Багатьом з нас доводиться проводити цілі дні за столом, часто в одному і тому ж положенні, з телефонною трубкою в руці і монітором перед очима. Хіба дивно, що у нас починає боліти спина?

  Сидіти шкідливіше для спини, ніж стояти, кажуть фахівці. Коли ви стоїте, частина напруги йде в ноги, а коли ви сидите, все навантаження доводиться на хребет. Багато сидять, схилившись вперед, що помітно посилює тиск на спину.

 • Правильно розмістіть комп’ютер. Монітор повинен знаходитися на рівні очей, так щоб вам не доводилося піднімати голову або опускати її.
 • Сидіть правильно. Не обов’язково мати ергономічне крісло. Є безліч зручних недорогих стільців, але ніщо не може бути корисніше, ніж здоровий глузд. Спинка повинна підтримувати нижню і середню частину спини. Коліна повинні бути зігнуті під прямим кутом, а хребет повинен знаходитися в нейтральному положенні — не відхиляючись ні вперед, ні назад.
 • Використовуйте підставку для ніг. Якщо ноги спираються на щось, це зменшує навантаження на хребет.
 • Робіть перерви. Встановіть таймер на комп’ютері і кожні 45-50 хвилин вставайте, щоб пройтися і потягнутися.
 • Якщо у вас не сидяча робота, і вам доводиться стояти або піднімати речі, то у вас свої небезпеки для спини. Одна з найважливіших речей для людини, якій доводиться багато стояти, будь то продавець або викладач — це правильний вибір взуття. Хороша взуття забезпечує амортизацію і підтримку стопи. Кеди або балетки з плоскою підошвою не підходять.
 • При стоячій роботі добре мати поруч невелику підставку для ніг, на яку можна почергово спиратися однією ногою, щоб розвантажувати одну половину тіла — не забувайте міняти ноги.
 • Захист спини будинку

  Домашні справи змушують людей часто згинатися і піднімати предмети — підняти щось, вимити підлогу, розвантажити машину. Дивно, але ймовірність травми так само велика при піднятті чогось маленького, як і при підйомі важких ящиків. Щоб уникнути цього, важливо правильно нахилятися і піднімати речі.

  Є три варіанти, як робити це правильно:

 • Присідання. Це підходить для важких речей. Підійдіть до об’єкту якомога ближче, розставте ноги на ширину плечей, присядьте, обхопіть предмет руками та підніміться, використовуючи силу ніг. Будь то важка коробка або дитина, тримаєте вагу як можна ближче до тулуба.
 • Як гольфіст. Цей варіант для маленьких предметів, наприклад, загубленої монетки. Перенесіть вагу на одну ногу, а протилежною рукою зіпріться на стіл, стілець або інший стійкий предмет. Потім зігнути стегна, дозволяючи нозі, на якій немає ваги, трохи відірватися від землі.
 • Як кран. Цей варіант для більш важких предметів, які не можна підняти знизу з присіданням, наприклад, пакет з покупками. Поставте ноги на ширину плечей, як можна ближче до об’єкта. Зігніться в стегнах, висуваючи сідниці назад. Візьміть предмет і піднімайте, тримаючи якомога ближче до тіла. Опускати вниз слід так само.
 • Слід пам’ятати про межі своїх можливостей. Якщо ви правильно піднімаєте вантаж, але відчуваєте біль, не слід піднімати це поодинці. Попросіть кого-небудь допомогти вам.

  Використовуйте різні пристосування для домашніх справ. Можна підкладати спеціальні мати під коліна, коли ви миєте підлогу і прополюють грядки, використовувати щітки з розсувними ручками, щоб дотягуватися до високих місць і не забувайте про старої доброї драбині. Перш ніж узяти щось, підсуньте це ближче. Наприклад, якщо ви хочете дістати з шафи рідко використовувану посуд, не варто тягнутися наверх. Краще приставити стілець або драбину, підсунути предмет до себе і тільки потім підняти і опустити.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.