Біль у правому боці: неприємний ознака

Біль у животі — поширений симптом багатьох захворювань ; її хоча б раз у житті відчуває кожна людина. Біль може бути локалізована в різних областях, наприклад, в лівому, правому боці або по центру черевної порожнини. Причиною болю може бути бактеріальна або вірусна інфекція, а також ряд інших захворювань органів черевної області.

Оскільки в деяких випадках біль у правому боці свідчить про серйозні проблеми, важливо розуміти симптоми і причини такого болю.

Причини болю в правому боці

Біль у правому боці може бути спровокована різними причинами — апендицитом, захворюваннями жовчного міхура, кістами яєчників і так далі. Деякі причини болю в правому боці.

 • Апендицит. Біль у правому боці дуже часто пов’язана з апендицитом — запаленням червоподібного відростка сліпої кишки (апендикса). Апендикс представляє собою відросток сліпої кишки, трубку завдовжки 7-10 сантиметрів. Інфекційне запалення апендикса потребує невідкладної медичної допомоги, інакше можливий його розрив і поширення інфекції в черевній порожнині (перитоніт). Апендектомія (хірургічне видалення апендикса) — єдиний метод лікування апендициту; її виконують негайно після постановки діагнозу.
 • Камені в жовчному міхурі. Болі в правому боці також можуть бути викликані каменями в жовчному міхурі. Жовчний міхур — це невеликий мішок, в якому знаходиться жовч, що виробляється печінкою. Жовчні камені утворюються з холестерину та інших речовин, які входять до складу жовчі. Холецистектомія — операція з видалення жовчного міхура. Незважаючи на розвиток нехірургічних методів, холецистектомія залишається основним засобом лікування каменів у жовчному міхурі.
 • Позаматкова вагітність. Вагітні жінки також можуть відчувати біль у правому боці (зазвичай внизу живота). Стійка біль змінної інтенсивності може бути ознакою позаматкової вагітності. При позаматковій вагітності запліднена яйцеклітина розвивається поза маткою, найчастіше в маткових трубах. Біль локалізується в залежності від того, в якій матковій трубі — лівої чи правої — знаходиться плід. Єдиний метод лікування позаматкової вагітності — її переривання.
 • Кісти яєчників. Біль у правому боці може бути викликана кістою яєчників. Кіста яєчників — одна з основних причин безпліддя у жінок. Кісти яєчників також можуть викликати рак яєчників. Для видалення кісти виконують лапароскопію (або лапаротомію).
 • Біль у правому боці: ознаки та симптоми захворювань

  Різні захворювання характеризуються різними симптомами. Тому для того, щоб точно або хоча б приблизно визначити причину болю в правому боці, потрібно знати, які симптоми характерні для захворювань, що викликають біль.

 • Апендицит: сильні болі в нижній правій частині живота, нудота, блювання та незначне підвищення температури.
 • Жовчні камені: біль локалізовані у верхній правій частині живота і іррадіює в праву верхню частину спини, плечей і грудей. Крім того, можливі нудота і блювота.
 • Позаматкова вагітність: болі в правій або лівій частині живота, без підвищення температури або блювоти. Локалізація болю залежить від маткової труби, в якій імплантована запліднена яйцеклітина.
 • Кісти яєчників: сильна і помірний біль у правій нижній частині живота. Біль прогресує і поширюється на весь низ живота і стегна.
 • Виразковий коліт: сильна або незначний біль в правому боці і животі, нудота та блювання.
 • Перекручення яєчка (сім’яного канатика): біль у правому боці в поєднанні з сильним болем і набряком мошонки.
 • Профілактика і лікування болю в правому боці

  Не існує конкретних методів профілактики болю в правому боці. Оскільки ця біль може бути викликана різними захворюваннями, методи профілактики, а також лікування залежать від зухвалої її причини. Тому при постійних болях у правому боці слід не займатися самолікуванням, а якомога швидше звернутися до лікаря. Ігнорування болю може призвести до загострення викликає її захворювання. У цьому випадку не виключений навіть летальний результат.

  Лікування болю в правому боці залежить від діагнозу, а для постановки правильного діагнозу необхідно повне медичне обстеження, в тому числі комп’ютерна томографія і рентгенівське дослідження. У деяких випадках (наприклад, при апендициті) може знадобитися невідкладне хірургічне втручання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.