Біль у коліні: необхідно обмежити рух

Біль у коліні — це поширена скарга, з якою звертаються до лікарів пацієнти різного віку. Вона часто буває результатом травми, наприклад, розриву зв’язок або пошкодження хряща. Деякі захворювання — включаючи артрит, подагру і різні інфекції — також можуть стати причиною болю в коліні. При незначних болях в коліні добре допомагають домашні методи лікування. Іноді для лікування потрібні більш серйозні заходи, аж до хірургічного втручання.

Симптоми

Локалізація та інтенсивність болю в коліні може варіюватися в залежності від причини проблеми. Ознаки та симптоми, іноді супроводжують біль у коліні, включають в себе:

 • Набряклість і погіршення рухливості колінного суглоба
 • Почервоніння на коліні; незвично тепла на дотик шкіра в цій області
 • Слабкість або нестійкість
 • Незвичайні звуки, як правило, хрускіт, при згинанні коліна
 • Неможливість повністю випрямити коліно
 • Коли потрібно звернутися до лікаря

  Зателефонуйте своєму лікарю, якщо:

 • Ви не може перенести вагу тіла на коліно
 • У вас з’явився набряк колінного суглоба
 • Ви не можете повністю випрямити і зігнути ногу в коліні
 • Спостерігається помітна деформація ноги або коліна
 • Почервоніння шкіри, біль і набряк в області коліна супроводжується підвищенням температури тіла
 • Ви не можете нормально стояти, тому ваші коліна підгинаються
 • Причини

  Травми

  Травма коліна може вплинути на будь-яку з зв’язок, сухожиль або синовіальних мішків, які знаходяться в області коліна, також як і кістки, хрящі і зв’язки, які утворюють сам суглоб. Деякі з найбільш поширених травм коліна:

  Розрив передньої хрестоподібної зв’язки, однією з чотирьох зв’язок, які з’єднують гомілкову кістку і стегнову кістку. Ця травма особливо характерна для людей, які займаються баскетболом і гірськолижним спортом, тому що вона пов’язана з раптовими змінами напрямку руху.

  Розрив меніска. Меніск утворює жорстка еластична хрящова тканина; він виступає в якості амортизатора між гомілкової та стегнової кісткою. Його пошкодження може відбутися, наприклад, якщо ви раптово вигинаєте коліно в той час, як воно несе на собі значну вагу.

  Бурсит колінного суглоба. Деякі травми коліна викликають запалення синовіальних мішків. Це порушення називається бурсит колінного суглоба.

  Колінний тендиніт. Тендинит — це роздратування і запалення одного або більше сухожиль — щільних, волокнистих утворень, прилеглих до м’язів і кісток. У бігунів, лижників і велосипедистів найбільш часто розвивається запалення колінного сухожилля, яке з’єднує чотириглавий м’яз зі стегновою кісткою.

  Артрит

  Остеоартрит, який іноді називають дегенеративним артритом, є найбільш поширеним типом артриту. Він викликає знос і пошкодження хряща в коліні, через що може з’явитися сильний біль. Це порушення найбільш характерно для людей літнього віку.

  Ревматоїдний артрит. Найбільш важка форма артриту, ревматоїдний артрит є аутоімунним захворюванням, яке може торкнутися практично будь-який суглоб в організмі, у тому числі колінні суглоби. Хоча ревматоїдний артрит — хронічне захворювання, інтенсивність прояву його симптомів може значно змінюватися з плином часу; іноді вони зовсім зникають на довгий час.

  Подагра. Цей тип артриту розвивається, коли в суглобах відкладаються кристали сечової кислоти.

  псевдоподагра часто помилково приймається за подагру, проте вона викликана кристалами пірофосфату кальцію, які утворюються в синовіальній рідині. Псевдоподагра найбільш часто вражає колінний суглоб.

  Септичний артрит пов’язаний з інфекцією колінного суглоба. Зазвичай появи його симптомів не передує якась травма. Іншим симптомом септичного артриту є підвищення температури тіла.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.