Біль у грудях: один симптом — безліч захворювань

загрузка...

Біль у грудях може бути проявом захворювань різних органів: захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, молочної залози, хребта і навіть шлунково-кишкового тракту. Болі в грудях при всіх цих захворюваннях можуть бути дуже схожими.

Болі в грудях при захворюваннях серцево-судинної системи

При атеросклерозі на стінках кровоносних судин відкладаються атеросклеротичні бляшки, через що порушується прохідність судин. Атеросклероз коронарних судин (вони приносять кров до серцевого м’яза) називається ішемічною хворобою серця (ІХС). При цьому захворюванні найменший спазм коронарних судин в значній мірі перекриває доступ крові, а разом з нею кисню і поживних речовин до серцевого м’яза, що викликає гострий біль. Якщо така біль буде тривати довго, то це призведе до омертвіння тканини серцевого м’яза — до інфаркту міокарда.

Болі при ІХС носять гострий, частіше колючий характер. Виникають вони в області грудей зліва, віддають під ліву лопатку і в ліву руку. Спочатку захворювання болі виникають після фізичних або психічних навантажень, тому захворювання так і називається — стенокардія напруги. Надалі болі з’являються і в стані спокою і навіть уві сні — це так звана стенокардія спокою.

При стенокардії не можна терпіти біль, слід негайно вжити коронаролітікі — лікарський препарат, який розширює коронарні судини. Таким швидкодіючим коронаролітікі є нітрогліцерин, який приймається під язик. Якщо протягом двох хвилин після прийому нітрогліцерину біль не пройшла, потрібно прийняти ще одну таблетку. Якщо і в цьому випадку біль не зніметься, то слід негайно викликати швидку допомогу.

кардіоневроз

При кардіоневрозі під дією постійних стресів і високих емоційних навантажень може відбутися розлад вегетативної нервової системи, яка іннервує внутрішні органи, у тому числі серце. Болі при цьому можуть носити самий різний характер, вони можуть бути гострими, колючими, постійними ниючими, що посилюються на тлі емоційних навантажень.

Відмінною особливістю цих болів є те, що вони не проходять від нітрогліцерину, але їх можуть зняти заспокійливі засоби.

Захворювання органів дихання

Болі в грудній клітці можуть виникати при крупозному запаленні легенів, коли в запальний процес втягується сегмент або навіть частка легені. При цьому на фоні високої температури з’являються біль у боці на зацікавленій стороні і сухий кашель.

Біль у грудях часто з’являється при залученні в запальний процес плеври. Плевра — це серозна оболонка, один листок якої покриває легені, а інший — стінки грудної порожнини, порожнина між цими листками називається плевральної. У плеврі багато нервових закінчень, тому плеврити завжди супроводжуються сильними болями в грудній клітці, пов’язаними з дихальними і кашльовими рухами.

Остеохондроз

Остеохондроз — це обмінні порушення в хребті, в результаті яких відбувається розростання кісткової тканини, здатне викликати здавлювання відходять від спинного мозку корінців. Якщо такі зміни відбуваються в грудному відділі хребта, це призводить до появи сильних болів по ходу защемленого нерва. Болі в грудях при цьому пов’язані з рухами. При необережному русі можуть виникати сильні болі, які потім проходять. Можуть виникати і сильні постійні болі, що посилюються при необережних рухах.

Міжреберна невралгія також може бути результатом остеохондрозу, але може виникати і самостійно, наприклад, при переохолодженні. У цьому випадку болі виникають по ходу ребер, вони можуть бути дуже сильними, ріжучими, що посилюються при русі.

При будь-яких проявах остеохондрозу допоможуть нестероїдні протизапальні препарати, вони знімуть біль, а якщо є запальний процес, і його теж.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Болі у шлунку можуть імітувати серцеві болі, так як і шлунок, і серце іннервуються вегетативною нервовою системою, гілочки якої відходять від корінців спинномозкових нервів, після чого діляться і йдуть окремо до кожного внутрішньому органу. Тому при болях у шлунку (наприклад, при хронічному гастриті або при виразковій хворобі шлунка) болі можуть відчуватися в грудній клітці.

Зняти такі болі можна за допомогою спазмолітичних лікарських препаратів (наприклад, но-шпи), які викликають розслаблення гладкої мускулатури внутрішніх органів.

Болі в грудній клітці можуть виникати при різних захворюваннях, для того, щоб допомогти хворому, йому потрібно спочатку поставити правильний діагноз, а це можна зробити тільки після обстеження.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.