Біль у грудній клітці: шукайте причину

Біль у грудній клітці може мати різні причини . Оскільки серед них є такі небезпечні стану, як серцевий напад, що міститься в статті інформація повинна бути використана тільки для ознайомлення, а не для самодіагностики. Якщо біль у грудній клітці виникає часто або стає дуже сильною, обов’язково порадьтеся з лікарем.

Біль у грудній клітці може вказувати на проблеми з серцем, якщо:

 • Тригером болю є фізична активність; після відпочинку біль слабшає.
 • Біль супроводжується відчуття тиску, ваги і тісноти в грудях.
 • У вас з’являються інші симптоми, наприклад, задишка, нудота, підвищене потовиділення або біль, що починається в грудній клітці, віддається в руку.
 • У вас є фактори ризику щодо хвороб серця.
 • Поширені причини болю в грудній клітці
 • У більшості випадків біль в грудній клітці не викликана серйозними порушеннями роботи серця. Значно частіше її причинами бувають:
 • Печія і гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (протікання шлункового соку з шлунку в стравохід)
 • Підвищена тривожність
 • М’язове напруга
 • Якщо біль у грудній клітці стає сильнішою, коли ви лягаєте, ймовірно, у вас печія або гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. Справитися з цим порушенням можна за допомогою змін у способі життя і, при необхідності, медикаментів.

  Якщо біль у грудній клітці супроводжується підвищеною чутливістю шкіри грудей, це може бути викликано, наприклад, запаленням стінки грудної клітки. Як правило, симптоми проходять через кілька тижнів, але рекомендується пройти обстеження, щоб виключити більш серйозні захворювання.

  Підвищена тривожність, постійний стрес, часті і сильні емоційні переживання можуть стати причиною болю в грудній клітці, а також задишки і пальпітація серця. Багато пацієнтів схильні ігнорувати симптоми, викликані такими факторами; насправді без професійної допомоги нагромаджуючись стрес з часом може призвести до більш серйозних проблем. Якщо біль у грудях у вас викликана психологічними факторами, необхідна консультація психолога.

  Інші причини

  Серцевий напад

  Якщо біль у грудній клітці починається під час тренування, але проходить через кілька хвилин після того, як ви припинили займатися, ймовірно, це стенокардія. Біль або відчуття здавленості можуть поширюватися з грудної клітки на руку, шию і спину.

  Причиною стенокардії є обмеження притоку крові в серцю. Одна або більше з трьох артерій, що постачають кров у серцевий м’яз, звужуються, серце не отримує достатньо кисню і людина відчуває біль.

  Якщо ці симптоми зберігаються протягом 15-20 хвилин і більше, можливо, у вас серцевий напад. При цьому разом з болем може виникати відчуття, ніби на грудну клітку тисне дуже важкий об’єкт.

  При стенокардії біль проходить швидко і є відносно м’якою. При серцевому нападі біль буває дуже сильною; вона може початися навіть коли людина перебувати в стані спокою. Якщо ви підозрюєте, що біль в грудній клітці у вас або у іншої людини є симптомом серцевого нападу, негайно зверніться до лікаря. Ваші підозри можуть не виправдатися, але працівники швидкої допомоги зволіють приїхати і з’ясувати, що проблема не дуже серйозна, ніж приїхати надто пізно.

  Плеврит

  Плеврит — це запалення двошарової мембрани, яка оточує легені. Готрий біль у грудній клітці є одним із симптомів цього порушення. Як правило, біль зменшується при поверхневому диханні. Поки лікар не поставить діагноз і не призначить лікування, можна полегшувати симптоми за допомогою безрецептурних знеболювальних.

  Оперізувальний лишай

  Ця інфекція, збудником якої є один з герпесвірусів, викликає велику висип на шкірі і, іноді, біль у грудній клітці. Попросіть лікаря порекомендувати вам відповідне знеболюючий засіб на час лікування лишаю.

  Містить

  Містить характеризується запаленням тканини грудей, яке може супроводжуватися болем у грудній клітці. Захворювання розвивається у годуючих матерів і, як правило, швидко проходить.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.