Біг для схуднення — основні правила

Багато людей починають бігати для того, щоб схуднути. Дійсно, біг забезпечує дуже інтенсивне фізичне навантаження, що при належному завзятості може допомогти впоратися із зайвою вагою. Людина вагою 75 кг може спалити близько 100 ккал, пробігши всього 1,2 км. Однак щоб схуднути за допомогою бігу, потрібно дотримуватися певних правил.

Харчування

Регулярні пробіжки не позбавлять від необхідності стежити за кількістю споживаних калорій. Під час бігу організм спалюємо багато калорій, виникає сильне почуття голоду, і людина нерідко дозволяє собі досить калорійні страви, вважаючи, що позбавиться від надлишків енергії і жиру під час наступної пробіжки. Однак і в наступний раз він зіткнеться з тим же спокусою. Тому багато людей, почавши бігати, виявляють, що їх вага не знижується, а іноді навіть збільшується. Щоб справитися з неконтрольованим споживанням їжі, протягом декількох тижнів записуйте все, що ви їсте і п’єте і кожні два-три дні перечитуйте свої записи і заодно, хоча б приблизно, підраховуйте, скільки калорій ви отримали і скільки — спалили. Швидше за все, результати такого самоаналізу змусять вас відповідальніше ставитися до свого харчування, навіть незважаючи на те, що ви старанно бігаєте. Загальна рекомендація по харчуванню проста — більше складних вуглеводів, клітковини і пісних білків, менше насичених і транс-жирів, і простих вуглеводів.

Слідуйте планом тренувань

Слідування чітким планом тренувань, розписаним на кілька тижнів вперед, є найбільш простим і ефективним способом мотивувати себе продовжувати бігати, незважаючи на лінь та інші відволікаючі фактори. Ви будете точно знати, що вам потрібно зробити сьогодні і завтра, щоб отримати певний результат через тиждень і через місяць. Завдяки цьому перенести тренування на потім непросто — ви будете точно знати, що втратите, якщо підете на поводу у власної ліні. Крім того, план занять дозволить уникнути травм, які нерідко отримують початківці бігуни, які прагнуть відразу пробігти по п’ять, а то й десять кілометрів в день. План тренувань можна скласти самостійно, але краще попросити поради у досвідченого тренера або у людини, яка сама давно займається бігом.

Бігайте регулярно

Якщо ви не хочете займатися за певним планом, вам все одно необхідно дотримуватися певного розпорядку, так як вам не вдасться схуднути, якщо ви будете бігати один раз на тиждень. В ідеалі слід бігати, хоча б потроху, кожен день, але якщо це неможливо, бігайте хоча б три-чотири рази на тиждень.

Бігайте на швидкість

Швидкий біг дозволяє спалити багато калорій за короткий проміжок часу. Крім того, чергування бігу з середньою швидкістю з швидкими пробіжками, зробить тренування більш цікавими. Нарешті, швидкий біг збільшує м’язову масу, а значить, організм стане витрачати більше калорій, навіть перебуваючи у стані спокою.

Якщо біг не допомагає схуднути

Нерідко трапляється, що людина регулярно бігає протягом декількох місяців, а стрілка ваг немов завмерла на одному місці. Зіткнувшись з такою проблемою, потрібно в першу чергу звернути увагу на своє харчування. Як говорилося вище, зловживання калоріями може звести нанівець всі зусилля, які ви докладаєте на біговій доріжці.

Крім того, вага не є найточнішим показником ефективності вашої програми схуднення. М’язова тканина щільніше, ніж жирова, і вага може «стояти не місці» саме через те, що ви нарощуєте м’язову масу. Вимірюйте об’єм талії і стегон, прислухайтеся до загальному самопочуттю, щоб оцінити, наскільки біг допоміг змінити ваше тіло.

Якщо ж біг дійсно не допомагає схуднути, слід ще більше скоротити споживання калорій (бажано попередньо проконсультуватися з дієтологом) і збільшити інтенсивність тренувань. У разі якщо навіть ці заходи не допоможуть схуднути, рекомендується звернутися до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.