Біфіформ при вагітності: ніякої шкоди, одна користь

Біфіформ — це лікарський препарату, який не протипоказаний при вагітності. Більш того, враховуючи те, що він нормалізує мікрофлору кишечника, попереджаючи тим самим багато порушень в організмі вагітної жінки, біфіформ рекомендується приймати під час вагітності курсами, але тільки за призначенням лікаря.

Вагітність і стан шлунково-кишкового тракту

Вагітність — це особливе фізіологічний стан, при якому в організмі жінки відбувається ряд змін, з одного боку сприяють збереженню і розвитку плоду, а з іншого — ускладнюють стан матері.

Так, на шлунково-кишковий тракт жінки негативний вплив робить жіночий статевий гормон прогестерон, основна функція якого — загальмувати рухову активність гладкої мускулатури матки і попередити невиношування вагітності. Але разом з придушенням скорочень гладкою мускулатурою матки пригнічується рухова активність і гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту. У результаті жінка всю вагітність страждає від печії, запорів і метеоризму. Так як калові маси затримуються в кишечнику, відбувається постійне повторне всмоктування і попадання в кров токсичних продуктів, які в нормі повинні негайно видалятися з організму. Все це пригнічує нормальну мікрофлору кишечнику і сприяє розвитку умовно-патогенної і патогенної мікрофлори, тобто формується дисбактеріоз.

Активне розмноження шкідливих бактерій в кишечнику може сприяти розвитку захворювань кишечника, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, нирок і сечовивідних шляхів.

У деяких випадках жінці під час вагітності доводиться приймати антибіотики, які ще більше збільшують ризик розвитку дисбактеріозу.

Вагітність і біфіформ

Дисбактеріоз і його неприємні симптоми можна ліквідувати за допомогою Біфіформ — пробіотика, тобто лікарського препарату, який містить корисні мікроорганізми — мешканці кишечника. Препарат випускається фармацевтичною фірмою Ферросан (Данія) в спеціальних кишковорозчинних капсулах, які не розчиняються у шлунку і потрапляють саме туди, куди потрібно — в кишечник. У кожній капсулі Біфіформ містяться біфідобактерії та ентерококи в достатньому для колонізації кишечника кількості. Біфідобактерії продукують оцтову і молочну кислоти, пригнічуючи таким чином ріст і розмноження патогенних мікроорганізмів, які «не люблять» кислого середовища.

Біфіформ відновлює і утримує на необхідному рівні фізіологічну рівновагу кишкової мікрофлори — співвідношення між корисною та умовно-патогенною мікрофлорою. Крім того, біфіформ стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, попереджає формуванню затяжних форм захворювань кишечника, знімає або зменшує симптоми кишкових розладів, зміцнює імунітет (у кишечнику знаходиться величезна кількість імунних клітин) і попереджає розвиток інфекційно-запальних процесів у вагітних жінок. Особливо важливо це для вагітних жінок, які страждають на хронічний пієлонефрит.

Біфідобактерії і ентерококи також беруть участь в утворенні і всмоктуванні вітамінів (наприклад, фолієвої кислоти, яка життєво необхідна вагітним, так як попереджає аномалії розвитку у плода), здійснюють розщеплення білків, жирів та складних вуглеводів. Всі штами бактерій в Біфіформ володіють високою стійкістю до антибіотиків.

Показання та протипоказання для прийому Біфіформ під час вагітності

Показанням для прийому Біфіформ під час вагітності є стан дисбактеріозу, яке може проявлятися у вигляді постійних здуття живота, закрепів та проносів. Прийом біфіформ показаний також після курсу антибактеріальної терапії, при різних кишкових розладах, як бактеріальної природи, так і викликаних стресами.

Показаний прийом біфіформ і вагітним жінкам, які мають хронічні інфекційно-запальні захворювання, особливо, хронічний пієлонефрит.

Застосовують біфіформ по капсулі три рази на день незалежно від прийому їжі, ковтаючи їх цілими і запиваючи невеликою кількістю води. Курс лікування — 2 — 3 тижні.

Протипоказанням для прийому Біфіформ під час вагітності є індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Але призначати біфіформ вагітній жінці повинен акушер-гінеколог або терапевт жіночої консультації.

З побічних ефектів препарату виявлено тільки алергічні реакції, випадків передозування Біфіформ не було.

Біфіформ — якісний пробіотик, який може бути призначений під час вагітності, але тільки лікарем, а не в якості самолікування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.