Біфіформ під час вагітності: м’яка допомогу

Всім відомо, що під час вагітності у жінок виникають численні проблеми з шлунково-кишковим трактом. Але вагітній жінці не бажано приймати ліки і тому багатьом доводиться мучитися до самих пологів. Чи справді це необхідно або все ж є якісь засоби, які можуть допомогти?

Проблема в тому, що під час вагітності відбувається два фізіологічних процесу, погіршують стан шлунково-кишкового тракту. Перший процес — це вплив на мускулатуру всього шлунково-кишкового тракту основного гормону вагітності — прогестерону. Прогестерон пригнічує рухову активність цієї мускулатури. Це його побічна дія, а основним завданням прогестрона є зниження рухової активності мускулатури матки, тобто попередження викидня або передчасних пологів. Але нервові закінчення, які підходять до органів черевної порожнини та малого тазу йдуть з одного джерела, тому вплив на мускулатуру матки відбивається і на мускулатурі інших органів. У результаті такого впливу в кишечнику починається застоюватися їжа, повторно всмоктуються в кров з кишечника деякі токсичні продукти обміну речовин. Все це викликає порушення роботи кишечника у вигляді постійних запорів, здуття живота (метеоризм) і загальної інтоксикації організму. А в другій половині вагітності до всіх ці проблемам приєднується застій у венах прямої кишки і геморой, які посилюються на тлі запорів.

Другий процес, який посилює всі проблеми з шлунково-кишковим трактом вагітної жінки, — це зниження імунітету. Імунітет знижується для того, щоб організм не «викинув» зростаючого зародка як чужорідний елемент. Але в той же час зниження імунітету чревато різними інфекціями, у тому числі з боку шлунково-кишкового тракту: «піднімає голову» і активно розвивається умовно-патогенна і патогенна мікрофлора, зростання якої в звичайних умовах стримує нормальна мікрофлора кишечника.

Біфіформ: допомога вагітній жінці

Таким чином, цілком очевидно, що вагітній жінці потрібна допомога. І ця допомога може бути тільки у вигляді абсолютно нешкідливих лікарських препаратів, які не чинять негативного впливу на дитину. Саме до таких препаратів належать пробіотики — препарати, які містять колонії корисних бактерій — мешканців кишечника. Це біфідумбактерин, лактобактерин, колібактерин, біфікол. Серед препаратів цього ряду можна відзначити і біфіформ. Але всі ці препарати, навіть незважаючи на те, що для їх прийому немає ніяких протипоказань, все одно вагітними жінками повинні застосовуватися тільки за призначенням лікаря.

Біфіформ має у своєму складі колонії біфідобактерій та ентерококів — мікроорганізмів, які надають оздоровлюючий вплив на стан кишечника. Кишковорозчинні капсули, в які укладений препарат, дозволяє доставити його прямо до місця призначення — в кишечник, де капсула розчиняється і кишечник вагітної жінки досить швидко заселяється новими колоніями корисних бактерій. При цьому бактерії не тільки розмножуються і тіснять умовно-патогенну мікрофлору, але ще й виробляють особливі речовини (молочну та оцтову кислоту), які змінюють кислотність кишечнику, створюючи тим самим для умовно-патогенної мікрофлори виключно некомфортні умови (ці бактерії люблять лужне середовище).

Результати застосування Біфіформ

В результаті придушення активності умовно-патогенної мікрофлори їжа починає розкладатися правильно, без виділення великої кількості газу і краще просуватися по кишечнику, тобто проходять запори і метеоризм, а разом з ними і кишкові кольки. Налагодження стільця призводить і до покращення стану прямої кишки: у її венах зменшується застій і тромбоутворення, а значить, зменшуються і явища геморою.

Приведення в порядок кишечника звільняє його стінки від слизу, продуктів обміну і застійних калових мас, що активізує імунітет і знижує ризик розвитку у вагітних жінок інфекційно-запальних захворювань. Найчастіше такі захворювання виникають в області нирок і сечовивідних шляхів. Тому прийом біфіформ у вигляді курсу є профілактикою пієлонефритів і циститів.

Також він попереджає загострення алергічних захворювань, наприклад, бронхіальної астми, при якій стан кишечника має дуже велике значення.

Приймають біфіформ і при деяких гострих захворюваннях, наприклад, при неважких кишкових інфекціях. За добу-дві він здатний зупинити пронос і зменшити інтоксикацію без застосування антибактеріальних засобів.

Але найголовніше правило при вагітності свідчить: ніколи нічого навіть самого невинного і безпечного можна застосовувати без призначення лікаря, в тому числі і біфіформ.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.