Біфіформ — інструкція із застосування препарату

Біфіформ — це лікарський препарат-пробіотик, до складу якого входять мікроорганізми — природні мешканці кишечника, які допомагають організму перетравлювати їжу і синтезувати деякі вітаміни (наприклад, вітамін К, фолієву кислоту).

Механізм дії Біфіформ

Біфіформ — це пробіотик (лікарський препарат, що містить бактерії — природні мешканці кишечника), який випускається датської фармацевтичної фірмою Ферросан інтернейшнл А / С в ідеї капсул для дорослих, а також порошку і жувальних таблеток для дітей під назвою біфіформ «Малюк».

У капсулі Біфіформ для дорослих містяться біфідобактерії та ентерококи в достатній кількості для відновлення порушеної мікрофлори кишечника. Капсули не розчиняються у шлунку, надходять в цілому вигляді в кишечник і тільки там розчиняються, тому корисні мікроорганізми потрапляють на потрібний рівень кишечника неушкодженими. У жувальних таблетках і порошках Біфіформ «Малюк» (вони випускаються з різними смаковими наповнювачами, мають фруктово-ягідний смак) містяться біфідобактерії, лактобактерії та вітаміни групи В (В1 і В6). Біфіформ «Малюк» не є лікарським препаратом, це біологічно активна добавка до їжі.

При попаданні в кишечник ці бактерії активно колонізують тонку і товсту кишку, нормалізують мікрофлору кишечника, пригнічуючи розмноження умовно-патогенної і патогенної мікрофлори і створюючи сприятливе середовище для решти корисної мікрофлори кишечника. Це відбувається за рахунок того, що вони продукують оцтову і молочну кислоти, пригнічуючи тим самим розмноження патогенної і умовно-патогенної мікрофлори.

Біфіформ активізує роботу всієї травної системи, перешкоджає формуванню затяжних форм захворювань кишечника, усуває такі симптоми кишкових розладів, як запори, проноси і метеоризм. Крім того, очищаючи слизову оболонку кишечника, біфіформ сприяє зміцненню імунітету, так як саме в кишечнику знаходиться найбільша кількість лімфоїдної тканини, що відповідає за імунітет організму в цілому.

Крім того, природна мікрофлора кишечника бере участь в утворенні і всмоктуванні вітамінів, виділяє ферменти, що розщеплюють їжу. Особливо корисний дитячий біфіформ при нестачі ферменту лактази (він допомагає переробляти молочний цукор — лактозу) у дітей раннього віку (це дуже часта патологія, яка зазвичай з віком проходить). Вітаміни групи В, які входять до складу БАДа біфіформ «Малюк», також сприяють підтримці нормальної кишкової мікрофлори. Всі мікроорганізми препаратів біфіформ стійкі по відношенню до антибіотиків.

Показання та протипоказання для призначення біфіформ

Капсули біфіформ призначаються для лікування і профілактики дисбактеріозів різного походження у дорослих і дітей старше двох років. Показаннями до їх прийому є:

 • дисбактеріоз кишечника після курсу антибактеріальної терапії, яка призвела до придушення нормальної мікрофлори кишечнику;
 • дисбактеріози, що виникли на тлі різних захворювань органів травлення;
 • гострі і хронічні розлади травлення, що супроводжуються проносами, у тому числі інфекційного походження (у складі комплексної терапії) і на тлі стресів;
 • хронічні запори, що супроводжуються тривалим застоєм калових мас у кишечнику;
 • ферментативна недостатність, наприклад, лактазная;
 • знижений імунітет, часті простудні захворювання.
 • Біфіформ Малюк — рекомендується для профілактики шлунково-кишкових розладів і зміцнення імунітету у дітей до трьох років. Наприклад, його рекомендують давати дітям при різних подорожах, при різкій зміні режиму харчування, для кращої адаптації до дитячого колективу (наприклад, при вступі дитини в дитячий сад) з його постійно циркулює інфекцією, після перенесених інфекційно-запальних захворювань для відновлення імунітету (особливо, якщо для лікування застосовувалися антибіотики).

  Протипоказанням для прийому препаратів біфіформ і біфіформ «Малюк» є індивідуальна непереносимість його компонентів. Капсули біфіформ дозволено застосовувати не раніше дворічного віку, біфіформ «Малюк» — з одного року.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.