Біфідумбактерин — відновлює нормальну мікрофлору кишечника

Цей препарат містить біфідобактерії, які в нормі живуть в кишечнику і шлунку. Його використовують для підтримки і відновлення нормального балансу кишкових бактерій (наприклад, якщо бактеріальний баланс був порушений в результаті прийому антибіотиків, або певних порушень, пов’язаних з роботою шлунка і кишечника). Нормальний баланс кишкових бактерій допомагає зменшити частоту епізодів діареї, захищає від проникнення в кишечник шкідливих бактерій, і сприяє правильному травленню і засвоєнню вітамінів і мінералів.

Зокрема, біфідумбактерін допомагає організму боротися зі стафілококами, шигеллой, кишковою паличкою, і деякими дріжджовими мікроорганізмами.

Біфідобактерії

Біфідобактерії, активний інгредієнт біфідумбактерину, відноситься до пробіотиками. Вони живуть, переважно, в шлунково-кишковому такті, але також зустрічаються, в значно меншій кількості, в грудному молоці, в порожнині рота і в піхву. Крім уже перерахованих ефектів, він біфідобактріі сприяють зниженню рівня холестерину, покращують абсорбцію кальцію і синтез вітамінів групи В, і навіть надає протипухлинну дію при раку товстої кишки.

У новонароджених, яких годують грудним молоком, мікрофлора приблизно на 90% складається з біфідобактерій. У дітей, яких годують штучними сумішами, а також у що з’явилися на світ за допомогою кесаревого розтину, цей показник помітно нижче. Фекальна флора у дорослих лише на 3-6% складається з біфідобактерій.

Застосування

Біфідумбактерин слід приймати перорально, відповідно до вказівок в інструкції. Як правило, препарат рекомендується приймати за півгодини до їжі або разом з їжею. Не давайте біфідумбаткерін дітям молодше двох років без попередньої консультації з лікарем. Якщо після прийому препарату протягом декількох днів ваш стан не змінюється або погіршується, зверніться до лікаря.

Побічні ефекти

Єдиним відомим побічним ефектом біфідумбактерину є алергічні реакції — вони розвиваються дуже рідко. Припиніть прийом препарату і зверніться до лікаря при появі наступних симптомів серйозної алергічної реакції: висип, свербіж, набряки (особливо обличчя, язика, горла), запаморочення, утруднене дихання.

Запобіжні заходи

Якщо у вас коли-небудь спостерігалися сильні алергічні реакції на будь-які продукти, особливо на лікарські препарати, порадьтеся з лікарем, перш ніж приймати біфідумбактерин. Цей продукт може містити неактивні інгредієнти, які викликають алергічні реакції у деяких людей. Також слід проконсультуватися з фахівцем, якщо у вас є такі проблеми, як стійка діарея або ослаблений імунітет (імунодефіцит може розвинутися як в результаті хвороби, так і через агресивну медикаментозного лікування). Під час вагітності приймати біфідумбактерин можна тільки по необхідності і з схвалення лікаря. Те ж саме відноситься і до періоду лактації.

Не приймайте біфідумбактерин, якщо його упаковка пошкоджена.

Лікарська взаємодія

Між прийомом антибіотиків і біфідумбактерину повинно пройти не менше двох годин, так як ці препарати можуть змінювати дію один одного. Якщо ви приймаєте будь-які інші препарати, перед прийомом біфідумбактерину обов’язково порадьтеся з фахівцем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.