Безжирової дієти: небезпеки пісного схуднення

загрузка...

безжирову дієта передбачає виключення з раціону жирів. Але жири — це невід’ємна складова всіх обмінних процесів, тому тривале застосування такої дієти може завдати організму непоправної шкоди. Але схуднути так хочеться (причому швидко), що багатьох жінок це зовсім не зупиняє.

Що можна і чого не можна їсти при безжировой дієті

Рекомендована кількість жирів при цій дієті не повинно перевищувати п’ять відсотків від загального раціону (тоді як нижня межа норми — десять)

Дозволено вживати: нежирні рибу (камбала, тріска, форель, щука) і м’ясо (яловичина, птиця, конина), знежирені молочні продукти, хлібні вироби з борошна грубого помелу, будь-які овочі, фрукти і ягоди, гриби. Всі перші і другі страви готуються на пару, варяться або гасяться. Якщо захочеться чогось смаженого, то можна готувати на грилі.

Не можна вживати: будь-які рослинні та тваринні жири, жиросодержащие страви, жирне м’ясо (в тому числі нежирні сорти баранини і свинини), жирну рибу (лосось, оселедець, тунець), тельбухи, жирні молочні продукти, будь ковбаси, ікру, шоколад , солодкі страви, горіхи.

Скільки саме можна сидіти на такій дієті, не сказано, але якщо почитати відгуки в інтернеті, то сидять довго (місяцями) і успішно (знижується вага). От тільки що буде з організмом?

Як безжіровая дієта може позначитися на стані організму

Якщо посидіти на такій дієті один-два тижні, то ефект буде незначний, а якщо більше, то можна нанести організму непоправної шкоди. Творці дієти міркують просто: виключимо з раціону жири, і не буде жодних проблем із зайвою вагою.

Але справа в тому, що жири — це не тільки підшкірно-жировий прошарок. Вони входять до складу всіх клітин, забезпечуючи міцність їх мембран. Тому виключення з раціону на тривалий час жирів може боляче вдарити по стану різних внутрішніх органів, особливо тих, які й так мають якісь відхилення, наприклад, різні хронічні захворювання.

Жири входять також до складу нервових клітин, зокрема клітин головного мозку. Тому недостатнє отримання жиру може позначитися на інтелектуальних здібностях. Якщо жирів недостатньо в харчуванні маленької дитини, то це може загальмувати його нервово-психічний розвиток, а в подальшому — здатність до навчання.

Разом з жирами в кишечнику всмоктуються жиророзчинні вітаміни, наприклад, вітамін А і Е, які за відсутності вітамінів всмоктуватися не будуть. А адже багато жінок знають, що саме ці вітаміни відповідають за стан шкіри, волосся і нігтів. Кому ж потрібно таке схуднення, якщо шкіра стане в’ялою і сіркою, а волосся і нігті ламкими?

Жири необхідні для обміну речовин. Так, холестерин бере участь у процесі утворення жовчних кислот і гормонів, зокрема статевих. При тривалому виключенні жиру з раціону у жінок може настати безпліддя через різке зниження гормонального фону.

Крім того, при різкому схудненні можливо опущення внутрішніх органів, які раніше утримувалися в потрібному положенні саме завдяки жировим прошаркам.

Сьогодні майже всі раціональні, придумані лікарями дієти включають рослинні жири. Тваринні жири також корисні організму, але в невеликій кількості, вважається, що їх можна отримати, вживаючи нежирні сорти м’яса і молочні продукти. Більш того, останнім часом все більше говорять про користь жирної риби, яка сприяє в тому числі і схудненню, так як містить жирні кислоти, які необхідні нашому обміну речовин.

Жирні продукти особливо необхідні взимку, коли на вулиці холодно, вони сприяють зігріванню тіла. Тому взимку рекомендується їжа більш насичена жирами, ніж влітку. Запаси жиру, які організм робить у вигляді підшкірно-жирової клітковини, дозволяють йому довше протриматися в разі голоду. Відомо, що худі люди набагато гірше переносять голод і швидше від нього гинуть, ніж повні.

Жирні кислоти, які утворюються в організмі з жирів, беруть участь у всіх видах обміну. Наприклад, з жировим обміном тісно пов’язаний обмін в організмі кальцію. У віці після сорока п’яти років, коли починається природний спад кальцію з кісток, рекомендується їжа, багата рослинними і молочними жирами.

Сьогодні найбільш корисними вважаються натуральні продукти. І жири тут не виняток: корисні будь рослинні олії, які не пройшли спеціальної обробки. Потреба в тваринних жирах краще покривати за рахунок молочних продуктів і жирної морської риби.

Таким чином, безжіровая дієта не є раціональною і тим більше корисною дієтою, тому що може призвести до стійкого порушення обміну речовин, вилікувати який буде зовсім непросто. Особливо шкідлива вона для тих людей, які страждають якими-небудь хронічними захворюваннями.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.