Безпліддя і спосіб життя: коли ми винні самі

Причин у безпліддя наскільки й класифікувати їх можна наступним чином:

 • причини, які не залежать від способу життя, «об’єктивні». До цієї групи відносяться: гормональні порушення, непрохідність маткових труб, випадки неправильної анатомії
 • друга група — це причини, які безпосередньо пов’язані зі способом життя (шкідливі звички, стреси, ненормований графік роботи тощо)
 • На жаль, цей факт знаходить безпосереднє підтвердження у їхніх вчинках. Кругообіг вечірок і презентацій, ненормований робочий день і шкідливі звички можуть безпосередньо призвести до сумних результатів: здорові молоді люди, в самому розквіті сил так ніколи і не стануть батьками. Важливо знати, що серед чинників, що знижують фертильність (здатність зрілого організму виробляти потомство) є й такі, на які Ви і Ваш партнер можете вплинути. Це фактори другої групи. Зупинимося на них докладніше.

  Куріння

  Куріння згубно впливає на репродуктивну функцію жінки, причому пасивне куріння не менш небезпечне, ніж куріння активне. Дослідження, проведені канадськими ученими, показують, що вдихання диму тліючої сигарети настільки ж шкідливо для жінок, що проходять лікування безпліддя, як і саме паління.

  Але не одні жінки страждають від нікотину. Токсичні речовини, що містяться в тютюновому димі, впливають на всі доданки дітородної функції. Куріння позначається і на здатності чоловіків до зачаття дитини, оскільки нікотин істотно знижує лібідо, причому навіть у молодих людей у віці від 20 до 30 років. Чоловічі статеві клітини — сперматозоїди оновлюються кожні три місяці, а от жіночі яйцеклітини — свого роду довгожителі. Їхнє життя обчислюється роками (12-55). За цей час вони накопичують багато токсичних речовин, у тому числі і компонентів тютюнового диму. У якійсь мірі про самозахист організму подбала природа: статеві клітини, отруєні токсинами, втрачають здатність до запліднення. Але такий самозахист часто обертається серйозними наслідками: безпліддя серед жінок, що викурюють десять і більше сигарет на день, зустрічається в двоє частіше, ніж серед некурящих. У курців в два рази частіше, ніж у некурящих, народжуються мертві діти.

  Куріння може стати причиною безпліддя у жінок і на три роки наближує настання менопаузи. Вчені встановили, що містяться в тютюновому димі поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ) запускають процес загибелі яйцеклітин. Жінки, що палять шкодять не лише своєму здоров’ю, але і підвищують ризик розвитку безпліддя у майбутніх синів.

  Алкоголь

  У 40% причиною чоловічого безпліддя є зловживання алкоголем. Наприклад, куріння може викликати порушення менструального циклу у жінок, а непомірне вживання алкоголю — вплинути на утворення сперматозоїдів у чоловіків. Поєднання декількох факторів ризику може сприяти зниженню фертильності. Тому зміна певних звичок автоматично підвищує шанси на досягнення вагітності.

  Зловживання алкоголем — причина імпотенції. Шкідливий вплив алкоголю на статеві залози (яєчка, передміхурову залозу) також добре відомо. У дослідах на тваринах хронічна алкоголізація викликала жирове переродження і атрофію статевих залоз. Ці зміни, як правило, ведуть до зниження або повного згасання статевої потенції.

  Безсумнівно, руйнуючий вплив алкоголю на центральну нервову систему також сприяє розвитку імпотенції як кортикальної, так і спінальної. Істотну роль при цьому відіграють такі наслідки хронічного алкоголізму, як неврози, депресивні стани, емоційно-вольова нестійкість, невпевненість у своїх силах, стан тривоги тощо.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.