Безпека дитини — не повертайтеся до малюка спиною

Чи знають ваші діти, що потрібно робити, якщо з ними намагається заговорити стороння людина? Запитайте свою дитину, що він буде робити, якщо добрий незнайомець запропонує йому солодощі, і чи піде він з людиною, яка просить допомогти йому знайти загубленого цуценяти.

Не всі діти знають, як себе вести в таких випадках. І не тільки діти. Чи знаєте ви, як захистити свою дитину? І як знайти його, якщо він пропав?

Існує три причини, за якими дитина може загубитися. Іноді діти можуть просто заблукати, піти далі, ніж вони збиралися. Практично всі батьки пережили таке.

Є діти, який тікають далеко від дому навмисно. А є такі, яких відводять насильно чи обманом.

У дітей, навіть у дітей постарше і підлітків, немає розсудливості та досвіду, який є у дорослих людей. Тому вжити заходів обережності і забезпечити безпеку своєї дитини — це обов’язок батьків.

Запобіжні заходи

Не можна закривати очі на небезпеку. Десь дійсно можуть бути люди, які захочуть викрасти чужу дитину. Часто з причини сексуального характеру. Не так часто дитину викрадають, щоб любити і піклуватися про нього. Це також стосується людей, які беруть до себе втікачів дітей. Вони пропонують підліткам те, чого вони хочуть, увагу, будинок, гроші, одяг, але натомість дитина повинна робити те, що йому говорять.

При цьому побоюватися слід не тільки «незнайомця в парку», але і часто тих людей, яких знають і батьки, і дитина. У переважній більшості випадків з дітьми жорстоко поводяться ті, кому вони вже довіряють, родич, сусід або навіть вчитель або інша особа, що володіє авторитетом. Необхідно познайомитися з усіма друзями своєї дитини. Розбещувачем або викрадачем дитини часто виявляється знайомий чоловік.

Слід попередити своєї дитини про те, як небезпечні можуть бути незнайомі люди. Але не завжди образ небезпечного незнайомця у дитини і у дорослої людини збігаються. Наприклад, якщо у дитини є друзі, з якими батьки не знайомі, то для останніх це сторонні люди, але не для дитини. Можливо, це дорослі або старші діти, які регулярно зустрічаються дитині на шляху до школи і завжди вітаються з ним, і, можливо, він вже не вважає їх сторонніми.

Необхідно поговорити про це зі своєю дитиною. Не треба лякати його й змушувати його боятися кожної нової людини, якого він зустрічає, але і відкладати цю розмову теж не варто. Періодично слід нагадувати дитині про існуючу небезпеку, і це просто розумна міра обережності. Тому що викрадення дітей — це реальність.

 • Перебуваючи у громадському місці з маленькою дитиною, не слід упускати його з виду.
 • Не можна залишати маленьких дітей без нагляду.
 • Няню для дитини треба вибирати тільки зі знайомих людей.
 • Не можна відправляти маленької дитини одного з дорученням або в магазин на вулицю ввечері.
 • Не можна залишати маленьких дітей одних в ігрових зонах у магазинах, поки батьки ходять за покупками, або в автомобілі, особливо, якщо в замку запалювання залишений ключ або в машині з працюючим двигуном, поки батьки ходять по справах.
 • У деяких сім’ях є спеціальне кодове слово. Необхідно вибрати слово, яке відоме, тільки членам родини. Іноді викрадачі дітей, особливо в тих випадках, коли один з батьків проживає окремо від дитини, йому кажуть, що за ним прислав папа або що дитина повинна піти додому, бо його мама захворіла. Дитина запитає у незнайомця кодове слово своєї родини, і якщо незнайомець цього слова не знає, дитина відмовиться йти з ним.

  Незважаючи на те, що дитина має бути ввічливим і проявляти повагу до дорослих, необхідно пояснити йому, що він має право сказати «Ні» і не робити того, що його лякає, що йому не подобається або те, що суперечить інструкціям його батьків. Потрібно пояснити дитині, що він не зобов’язаний слухатися всіх дорослих.

  Що робити, якщо пропав дитина

 • Насамперед, не можна панікувати.
 • Спочатку потрібно з’ясувати, чи дійсно він пропав, пошукати його вдома, у школі, у хороших друзів, у сусідів.
 • Потім без зволікань слід повідомити про пропажу в місцеві правоохоронні органи, надавши їм всю інформацію, яка у вас є. Якщо існують спеціальні служби, що займаються пошуком зниклих або втекли людей, переконайтеся, що ці служби також проінформовані.
 • Розкажіть про те, що трапилося всім родичам і друзям дитини. Дитина може зв’язатися з кимось із них, або вони можуть мати про нього якусь інформацію.
 • Іноді при пошуку зниклої дитини важливий той факт, скільки людей знають про його зникнення, шукають його і проявляють пильність. Також більш успішним пошук робить оповіщення громадськості, коли про зникнення дитини дізнається багато людей, які готові допомогти і постійно перебувають насторожі.

  Також необхідно надати про дитину якомога точніші та найсвіжіші дані, а також одну з найбільш недавніх фотографій гарної якості.

  Крім того, важливо те, як батьки реагують на повернення дитини. Деякі можуть насварити або суворо покарати його. Інші ніяк не реагують на те, що сталося, як ніби нічого не сталося. Але ж була причина, чому дитина пішла. Якась ситуація вдома або в іншому місці, яку дитина важко переживав і яка змусила його втекти. Якщо напруга і нерозуміння залишиться або навіть посилиться, дитина може знову піти. У таких випадках не завадить звернутися до професійного психолога.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.