Безпечний секс — міф чи реальність?

Що й казати, секс — заняття захоплююче, але щоб отримати справжнє задоволення від сексу, треба забути про все на світі і не думати ні про що, крім партнера. Однак вдається це далеко не всім жінкам — адже їм доводиться думати також і тому, щоб не завагітніти. Щоб бути готовою до спонтанного сексу, заздалегідь подбайте про контрацепцію, адже це одна з невід’ємних особливостей сучасної динамічної життя.

На щастя, сьогодні жінки наділені свободою, про яку ще століття тому тільки можна було мріяти, — правом вибирати батька дитини, планувати вагітність або запобігати їй. Тому так важливий вибір засобів контрацепції.

Якщо ваш партнер готовий розділити з вами труднощі цього вибору і допомогти з ним впоратися — браво! Це зріле і відповідальне рішення. Тим не менш, не варто чекати, коли чоловік першим торкнеться цього питання — тільки ви відповідаєте за власне тіло, тому не потрібно перекладати на нього провину за безініціативність. Сподіваємося, цей короткий огляд сучасних засобів контрацепції допоможе вам убезпечити себе і … не втрачати дарма часу!

Гормональні протизаплідні таблетки

Гормональні протизаплідні таблетки з’явилися в шістдесятих, і першим віддало їм належне покоління бебі-буму (до якого, можливо, належать і ваші батьки). Саме вони першими отримали законний доступ до оральні контрацептиви. Принцип їх дії заснований на зміні рівнів прогестерону і естрогену і запобіганні овуляції. Якщо не відбувається овуляція (тобто виходження яйцеклітини з розірвався Граафової бульбашки і проникнення в матку через фалопієву трубу), жінка не може завагітніти. Протизаплідні таблетки також зменшують менструальні болі і спазми і усувають прояви акне.

Внутрішньоматкова спіраль

Внутрішньоматкова спіраль — Т-подібне еластичне пристрій, вводиться в порожнину матки і забезпечує тривалий контрацептивний ефект. ВМС запобігає з’єднання яйцеклітини і сперматозоїда, уповільнює швидкість руху яйцеклітини в порожнину матки та впливає на здатність сперматозоїдів проходити через порожнину матки. ВМС залишають у порожнині матки на термін від 5 до 12 років.

Презервативи та контрацептивні губки

Всім відомо, що таке презерватив, а також відома патологічна нелюбов чоловіків до цього засобу контрацепції. За словами чоловіків, презерватив послаблює відчуття. Тим не менш, презервативи — на відміну від гормональних таблеток, ВМС та інші засобів контрацепції — не тільки запобігають вагітність, але і СНІД, і венеричні захворювання. Контрацептивні губки мають вигляд подушечки округлої форми, з поглибленням на стороні, прилеглої до шийки матки, і поліестерової петлею для витягання губки — на протилежній стороні. Контрацептивна губка затримує сперму, перешкоджаючи її попаданню в канал шийки матки, а також виділяє спермицидное речовина. Губки можна купити в аптеці без рецепту.

Ін’єкції контрацептивів і контрацептивний пластир

Найпопулярніший контрацептив такого типу — Depo-Provera. Його вводять кожні 12 тижнів. Дія Depo-Provera заснована на запобіганні овуляції. Це засіб підходить для жінок, які забувають щодня приймати таблетку; однак Depo-Provera не рекомендують використовувати більше 2 років. Контрацептивний пластир (наприклад, Ortho Evra) раз приклеюють до шкіри (на сідницях, животі або руці біля плеча), міняють раз на тиждень протягом трьох тижнів, а потім роблять тижневу перерву. Це контрацептивний засіб також запобігає овуляції. Якщо пластир (непомітно для вас) відклеїться, або ж закінчиться термін його дії, жінка може завагітніти.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.