Безпечні дні перед місячними — важливий точний розрахунок

загрузка...

Незважаючи на значний прогрес у медицині , в тому числі і в гінекології і в контрацепції, багато жінок продовжують наполегливо вірити і вираховувати так звані безпечні і небезпечні дні. Особливо велика їх переконаність у тому, що самі «безпечні» дні перед місячними. Безперечно, цей метод запобігання від вагітності ніхто не заперечує, але слід пам’ятати, що його ефективність досягає від сили 70%. Існує безліч способів розрахувати свої «безпечні» дні, але в даний час лікарі стверджують, що немає безпечних днів. Є тільки небезпечні і дуже небезпечні. Тому, перш ніж почати вираховувати «безпечні» дні, краще обміркувати інші, куди більш надійні, методи контрацепції.

Кому підходить календарний метод контрацепції?

Календарного способом запобігання від вагітності (розрахунок безпечних днів) можуть користуватися тільки:

 • жінки у віці від двадцяти п’яти до тридцяти п’яти років;
 • жінки зі стабільним регулярним менструальним циклом;
 • дисципліновані (провідні регулярно графік менструального циклу) і урівноважені жінки;
 • жінки, що використовують після незахищеного статевого акту сперміциди.
 • Кілька слів про менструальний цикл

  Відомо, що менструальний цикл ділиться на три фази: фолікулярну, овуляторную і лютеїнову. І якщо перша фаза у всіх жінок розрізняється по тривалості, то лютеиновая більш-менш стабільна і триває від дванадцяти до шістнадцяти днів, а в середньому близько чотирнадцяти. У овуляторную фазу відбувається вихід яйцеклітини з яєчника (овуляція), що і вважається найнебезпечнішим днем, або, навпаки, найсприятливішим днем для зачаття. Овуляція в середньому настає за чотирнадцять днів до початку менструації.

  Розрахунок безпечних днів перед місячними

  Як випливає з усього вищесказаного, розрахувати з 100%-гарантією безпечні дні не можна ні до, ні після менструації. Побиті вислови на зразок: сім-п’ять-три дні до менструації є безпечними, стали вже притчею во язицех. Менструальний цикл у кожної жінки індивідуальний, і, крім того, він може змінюватися від циклу до циклу. У когось тривалість менструального циклу складає двадцять один день, а у когось цілих тридцять п’ять. Тому вірити даної «істині» ніяк не можна.

  Розрахунок безпечних днів проводиться за наступною формулою: від менструального циклу віднімається одинадцять, а потім вісім, виходить перший небезпечний день. Потім до отриманого числа додається вісім, що буде останнім небезпечним днем. Наприклад, тривалість менструального циклу складає двадцять вісім днів. Перший небезпечний день буде одинадцятий день циклу, а останній дев’ятнадцятий. Цей період називається фертильним вікном, і шанси завагітніти в цей час значно збільшуються. Тобто, безпечними днями перед менструацією будуть останні дев’ять днів менструального циклу (перший день місячних вважається першим днем менструального циклу).

  Чому так ненадійні безпечні дні перед місячними?

  перше, менструальний цикл на протязі, наприклад, року може змінюватися в залежності від різних обставин (стреси, хвороби, відрядження, зміна клімату та багато іншого). По-друге, хто з жінок може з упевненістю сказати, що рівно через чотирнадцять днів у неї почнеться менструація? По-третє, за один менструальний цикл яйцеклітина може дозрівати неодноразово, і це не є такою вже рідкістю. По-четверте, тривалість життєздатності сперматозоїдів часом досягає дев’яти днів, і якщо був незахищений статевий акт за один день до менструації, що збереглися сперматозоїди цілком можуть запліднити яйцеклітину в наступному циклі. І, нарешті, по-п’яте, овуляція відбувається не завжди строго за графіком в середині циклу (в силу різних обставин) і може зрушитися до кінця менструального циклу. Тому можливість завагітніти зберігається не тільки напередодні менструації, але навіть і під час її.

  Вимірювання базальної температури

  Ще одним способом розрахувати безпечні дні перед місячними є метод вимірювання базальної (ректальної) температури. При нормальному менструальному циклі температура в першу фазу має показники нижче 37 градусів, потім відбувається її різкий підйом, що свідчить про сталася овуляції, а в другу фазу температура тримається на позначках вище 37 градусів. Таким чином, складаючи графіки базальної температури, можна вирахувати овуляцію, і, відповідно, безпечні дні.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.