Безопераційне омолодження: скальпель не потрібно

Молодими і красивими хочуть бути всі без винятку. Не випадково послуги клінік пластичної хірургії та салонів краси користуються все більшим попитом. Але перспектива лягати на операційний стіл заради того, щоб позбавитися від глибоких зморшок на лобі або мішків під очима, по душі зовсім не багатьом їхнім клієнтам. Люди часто роблять вибір на користь безопераційного омолодження, вважаючи його менш болючим і небезпечним негативними наслідками.

Поняття «безопераційне омолодження» багатогранно. Воно з’явилося в лексиконі пластичних хірургів лише в третьому тисячолітті і стало позиціонуватися як одна з найефективніших програм боротьби з візуальними ознаками старіння шкіри. Сюди можна віднести і процедури, дія яких заснована на унікальних властивостях лазерного променя, і так званий термаж, та ін’єкційне омолодження.

Особливе місце серед технологій безопераційного омолодження займає використання клітинних пептидів. У свій час не вщухали суперечки навколо відкриття стовбурових клітин і виявленої вченими можливості робити щеплення молодості. Проблема полягала лише в тому, що добути ці клітини можна лише з плаценти ембріона на певній тижні розвитку, а наукові експерименти з штучним перериванням вагітності в потрібний термін заради створення чудодійного препарату суспільство визнало аморальним. До початку XXI століття були відкриті і цитокіни — модератори міжклітинної взаємодії. У терапевтичних цілях їх можна виділяти з крові самого пацієнта, і ознаки повернулася молодості після цього дають про себе знати не тільки зовні. Зокрема, оптимізується серцево-судинна діяльність, у чоловіків підвищується потенція, покращується імунітет, відступають на задній план багато хронічні захворювання. Біологічне безопераційне омолодження обличчя із застосуванням цитокінів завершується скороченням кількості зморшок і відновленням тонусу шкіри.

Лазерне омолодження

У найпрестижніших косметологічних центрах Америки та Європи практикуються два основні напрями лазерного омолодження: фракційний фототермоліз (Фраксель) і лазерний пілінг, який також називають лазерної шліфуванням. Лазерний промінь діє локально: його направляють на ділянку шкіри, що потребує корегування. Він знімає старий, ороговілий шар шкіри і тим самим стимулює клітини до нового поділу.

Методика безопераційного омолодження з використанням лазерного променя не тільки сприяє зменшенню глибини зморшок, але і усуває багато інші видимі ознаки старіння шкіри зразок в’ялості, пігментних плям, чітко вираженої судинної сітки і так далі.

Стандартний лазерний курс зазвичай включає п’ять-шість процедур. Вони, як правило, безболісні, не супроводжуються побічними явищами і ускладненнями зразок гіперпігментації. На шкірі з’являється лише невелике почервоніння, яке повністю сходить вже протягом найближчих годин, а не тримається кілька днів, як, наприклад, при хімічний пілінг.

Близька за своєю технологією до лазерного пілінгу і Фраксель така процедура, як термаж, але вона є більш складною. Тут ударною силою є радіохвильове випромінювання: воно діє майже так само, як і лазерний промінь, але за дещо іншим принципом.

Ін’єкційне омолодження

Клітини шкіри починають старіти, коли перестають виробляти в необхідній кількості колаген та еластин — від цих складових безпосередньо залежить пружність шкіри і її колір. Спеціальні ін’єкції повертають їй всі втрачені характеристики за рахунок того, що сприяють відновленню поживного балансу в клітинах, заповнюють обсяги в них додатковими речовинами або пригнічують нервові імпульси.

До різновидів ін’єкційного омолодження шкіри відносяться озонотерапія, мезотерапія, ін’єкції гіалуронової кислоти, а також препаратами ботокс і диспорт. Іноді вони можуть використовуватися в комплексі, оскільки кожна з них спрямована на забезпечення цілком певних потреб шкіри та вирішення локальних проблем. Зокрема, озонотерапія активізує окислювально-відновні реакції в тканинах, мезотерапія забезпечує їм необхідну якість харчування, уколи ботокса паралізують нерви на проблемних ділянках і тим самим роблять менш помітними складки і зморшки.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.