Безболісно пологи: головне — правильна підготовка

Багато жінок бояться майбутніх пологів, вірніше, болю, з ними пов’язаної, як вогню. Але мало хто знає, що пологи можуть бути безболісними, і це, в першу чергу залежить від самої породіллі і її психологічного настрою на пологи. Наслухавшись розповідей про нестерпного болю, майбутні мами залякують себе, а відповідно і дитини, пологами, і чекають, коли ж настане біль і всі ті жахи, пов’язані з процесом пологів.

Причини болю під час пологів

Біль в пологах виникає через розтягнення тіла і шийки матки під час сутичок і здавлення м’яких тканин піхви, промежини під час народження голівки плоду. Але виникнення болів пов’язано не тільки з рухом голівки плоду. Прояв болів пов’язано з свідомістю жінки, з її готовністю до пологів і очікуванням зустрічі зі своїм малюком. Чим краще психологічно налаштована жінка, тим менше болю вона відчуває в пологах.

Психологічна підготовка до пологів

Науково доведено, що жінка, яка з нетерпінням чекає народження дитини, відчуває менше болю під час пологів, ніж та, для якої дитина небажаний. Тому майбутній мамі треба налаштовувати себе на зустріч з крихіткою, а не на очікування болю під час пологів. Крім того, вагітним жінкам необхідно якомога більше дізнатися про самих пологах, їх періодах та правила поведінки під час переймів і потуг. Адже незнання процесу тільки посилює страх, і звичайно, біль, що виникає в пологах. Для цього існує спеціальна література, і школи майбутніх матерів, де детально розповідається про те, як потрібно поводитися в пологах, як правильно дихати і чого чекати в кожному періоді.

Самопоміч в пологах

Активні рухи в пологах не тільки відволікають від болю, але й зменшують її. Це пов’язано з тим, що під час руху посилюється приплив кисню до матки, яка страждає від його нестачі під час сутичок. Тому породіллі бажано пересуватися по палаті, намагатися знайти зручне положення тіла і правильно дихати. Крики не тільки не полегшують біль, але і витрачають сили жінки і необхідний кисень. Можна під час сутичок гладити нижню частину живота або проводити масаж крижової області. Добре відволікає читання віршів вголос або, на худий кінець, таблиці множення. Думати під час сутичок треба не про себе, такою нещасною, а про малюка, йому-то доводиться ще важче. Непогано в ці моменти вести бесіду з дитиною, умовляючи його мерщій народитися.

Медикаментозне знеболювання

Іноді у родах використовують наркотичні анальгетики, такі як промедол або морфін. Вони повністю не усувають біль, але зменшують її прояви. Зазвичай наркотики поєднують зі спазмолітиками, які допомагають розслабити матку, розширюють судини і покращують кровопостачання. Часто наркотики застосовують для створення медикаментозного сну-відпочинку, у випадках, коли жінка втомилася, а кінець пологів ще нескоро. При призначенні наркотичних анальгетиків повинні враховуватися наступні моменти: їх застосування виправдане при відкритті шийки матки не менш ніж на три-чотири сантиметри і за умови, що до кінця пологів залишилося не менше двох годин. При недотриманні цих умов дитина може народитися з відсутністю самостійного дихання, а сама породілля буде млявою і сонною під час потуг.

Епідуральний знеболення під час пологів

Епідуральна анестезія — це найсучасніший спосіб знеболювання пологів. Проводиться епідуральний знеболення лікарем-анестезіологом, який згодом разом з акушером стежить за перебігом пологів. Суть методу полягає у введенні анестетика в епідуральний (під тверду оболонку) простір спинного мозку на рівні попереку. В якості анестетиків використовуються лідокаїн або маркаін. Після проведення процедури породілля перестає відчувати біль під час переймів. Епідуральна анестезія показана жінкам з ускладненнями вагітності (гестоз) та пологів (дискоординація родових сил), а також породіллям, у яких відсутній психологічний настрій на пологи. Недоліки методу полягають у виникненні болів в спині і головних болів, а також в затормаживании процесу сутичок, що призводить до необхідності родостимуляции.

Жінкам, які готуються стати мамами, потрібно пам’ятати, що хороша фізична форма, правильне дихання і психологічна підготовка допомагають народити без болю.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.