Бетадин — використовуйте правильно

Бетадин — це безрецептурний антисептичний засіб. Він випускається у вигляді розчину для зовнішнього застосування, аерозолів і супозиторіїв. Діюча речовина бетадіна, повідон-йод, відноситься до класу йодовмісних антисептиків, або йодофори. Антисептична дія цих речовин забезпечується за рахунок повільного вивільнення йоду. Бетадин вбиває такі мікроорганізми, як бактерії, грибки, віруси, найпростіші одноклітинні і спори бактерій. Його застосовують для лікування і запобігання розвитку інфекцій у невеликих ранах і подряпинах, на місці опіків, а також після деяких хірургічних процедур. Його застосовують також для лікування грибкових і бактеріальних інфекцій шкіри.

При тривалому прийомі бетадіна потрібно регулярно перевіряти функцію щитовидної залози у пацієнта. Крім того, регулярне використання БЕТАДИН не рекомендовано пацієнтам, які приймають літій.

Пацієнтам з порушеннями роботи нирок потрібно приймати бетадин з особливою обережністю.

Протипоказання до застосування

 • Алергія на йод
 • Діти віком до двох років
 • Вагітність і період лактації (тривале застосування строго протипоказано; короткочасне використання в деяких випадках допускається)
 • Захворювання щитовидної залози, наприклад вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб або тиреоїдит Хашимото
 • У більшості випадків бетадин не можна застосовувати, якщо пацієнт проходить терапію радіоактивним йодом.
 • Крім того, перед початком використання БЕТАДИН потрібно повідомити лікаря, якщо ви приймаєте будь-які препарати, включаючи безрецептурні ліки, харчові добавки і трави, а також, якщо у вас коли-небудь була алергія на будь-які медикаменти, продукти харчування, барвники та інші речовини. Про взаємодію бетадіна з іншими ліками поки недостатньо інформації, однак не можна виключати можливості небажаних ефектів для пацієнта.

  Як використовувати БЕТАДИН

 • Перед застосуванням БЕТАДИН потрібно очистити уражену ділянку шкіри. Нанесіть на шкіру невелику кількість бетадіна. Оброблену ділянку можна залишити відкритим або пов’язати його чистим бинтом.
 • Якщо бетадин потрапив вам в очі, промийте їх великою кількістю води. У разі якщо після цього з’являться ознаки алергічної реакції, зв’яжіться з лікарем.
 • Також слід звернутися до лікаря, якщо незабаром після початку використання БЕТАДИН у вас з’явилися симптоми алергії, наприклад, висип, утруднене дихання і / або запаморочення. При будь-яких інших незвичайних ознаках слід проконсультуватися з лікарем.
 • Не наносите бетадин на великі ділянки шкіри і не використовуйте його довше, ніж протягом одного тижня, якщо тільки на цей рахунок не було отримано чітких вказівок лікаря.
 • Побічні ефекти

  У бетадіна рідко спостерігаються побічні ефекти, але якщо спостерігаються, то, як правило, це роздратування шкіри. Воно проходить через кілька днів або коли пацієнт припиняє користуватися бетадином. Якщо подразнення стає дуже сильним, потрібно припинити використовувати препарат раніше, ніж передбачалося, і порадитися з лікарем.

  Дуже рідко, але все таки зустрічаються, такі побічні ефекти бетадіна, як набряки на обличчі, губах, шкірний свербіж і відчуття тісноти в грудях. Найтривожнішими ознаками є набряки в горлі та / або ознаки асфіксії — пацієнт починає задихатися, шкіра здобуває синюватий відтінок. При появі таких симптомів потрібно звертатися за екстреною медичною допомогою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.