Бетадин від молочниці — допоможе чи ні?

загрузка...

Бетадин — це антисептик широкого спектру дії, який здатний знищити збудників інфекції будь-якої природи, в тому числі грибкової. Саме грибки роду Candida є винуватцями постійних рецидивів молочниці, які турбують деяких жінок.

Що таке молочниця і причини її виникнення

Молочниця — це грибкова інфекція, яка викликається дріжджоподібними грибками роду Candida. Грибки роду Candida є представниками умовно-патогенної мікрофлори, постійно мешкає на слизових оболонках статевих шляхів жінки. Захворювання вони викликають тільки в тому випадку, якщо знижується імунітет або у них з’являється можливість дуже швидко розмножуватися. Остання ситуація виникає при придушенні і частковому знищенні природної мікрофлори піхви, яка в нормі не допускає дуже активного розмноження умовно-патогенної мікрофлори.

Молочниця виникає при частому безконтрольному прийомі антибіотиків (вони знищують природну мікрофлору піхви), при зниженні імунітету на тлі різних хронічних захворювань і так далі. Часто молочниця розвивається на тлі якоїсь іншої бактеріальної, вірусної або протозойні інфекції. Змішані інфекції взагалі є характерною особливістю захворювань зовнішніх статевих органів жінки.

Проявляється молочниця у вигляді білих сирнистий нальотів на почервонілою і набряку слизової оболонці піхви. Нальоти на початку захворювання легко знімаються, але потім вони розростаються, зливаються між собою і щільно приростають до слизової оболонки. Супроводжується це захворювання сильним сверблячкою.

Як діє бетадин на молочницю

Діючою речовиною бетадіна є повідон-йод, який при використанні вагінальних свічок покриває рівним шаром слизову оболонку піхви і поступово виділяє активний йод. Останній з’єднується з білками клітин грибків і таким чином знищує їх.

Також він діє і відносно всіх інших збудників інфекції бактеріального та вірусного походження, а також найпростіших. Це дуже важливо, так як одного бетадіна буває цілком достатньо, щоб вилікувати не тільки грибкову, але і змішану інфекцію, яка під дією цього препарату гине миттєво. Звикання збудників інфекції до Бетадин практично не зустрічається, чим він вигідно відрізняється від більшості лікарських препаратів цього ряду.

Бетадин сприяють швидкому відновленню природної мікрофлори піхви, на тлі його лікування швидко проходять такі неприємні відчуття, як печіння та свербіж. Так як вагінальні свічки виготовлені на водорозчинній основі, вони не мають подразнюючої дії на слизову оболонку піхви. Тим не менш, для більш швидкого розчинення і зменшення подразнення свічку перед введенням у піхву рекомендується змочити водою.

Бетадин є єдиним лікарським препаратом-антисептиком, який дозволено застосовувати на початку вагітності, в перші 12 тижнів, коли йде формування тканин і органів плоду, так як встановлено, що він не робить якого-небудь негативного впливу на плід в цей період.

При попаданні на слизову оболонку піхви бетадин розподіляється по поверхні і діє в основному місцево, але якщо свічки застосовуються довгостроково, то можливо і їх системну дію через попадання в кров. Концентрація йоду до крові при цьому підвищується, але не надовго: при відміні препарату все швидко (протягом одного-двох тижнів) проходить, не викликаючи у жінок з нормальною роботою щитовидної залози ніяких змін. Виводиться йод із сечею.

Протипоказання

Якщо у жінки є які-небудь зміни щитовидної залози (особливо, якщо функція її підвищена), то застосування БЕТАДИН може викликати ще більші порушення, тому таким жінкам бетадин не призначають.

Протипоказанням для застосування БЕТАДИН також є герпетиформний дерматит Дюринга (важке шкірне захворювання неясного походження, для якого характерні сильний свербіж і найрізноманітніші висипання на шкірі), стан, що виникає на тлі лікування підвищеної функції щитовидної залози радіоактивним йодом, вагітність (II і III триместри — може бути пошкоджена щитовидна залоза плоду), годування дитини грудьми (йод виділяється з грудним молоком) та індивідуальна непереносимість препарату.

Як правильно застосовувати вагінальні свічки з бетадином

Вагінальну свічку витягують з упаковки, змочують її водою і вводять глибоко у піхву. Проводять ці процедури один або два рази на день залежно від характеру перебігу захворювання. При гострому перебігу захворювання свічки вводять два рази в день протягом тижня, при хронічному — один раз, на ніч, протягом двох тижнів. Вводити свічки рекомендується навіть під час менструації. Під час курсу лікування необхідно користуватися гігієнічними прокладками.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.