Бетадин свічки — потужний засіб проти інфекцій

Сьогодні в аптеках продаються тисячі лікарських препаратів, багато з них — без рецептів. Вважається, що ліки у формі свічок можна купувати в аптеці і використовувати самостійно, без призначення лікаря. Але це не так, свічки, як і будь-який інший лікарський препарат, мають свої показання та протипоказання.

Свічки — особлива форма лікарських препаратів

Свічки (супозиторії) — це лікарська форма, яка випускається для введення в пряму кишку або піхву. Свічки мають тверду консистенцію при кімнатній температурі і м’яку — при температурі тіла. Свічки можуть бути зроблені на заводі (офіцинальними) або безпосередньо в аптеці за рецептом лікаря (магістральні).

Свічки для введення в піхву (вагінальні свічки) можуть мати саму різну форму — сферичну, яйцеподібну, плоску з заокругленим кінцем і т.д. Офіцинальними свічки мають вагу 4 г, якщо ж свічки готуються за рецептом лікаря (магістральні), то вони можуть мати різну вагу, від 2 до 6 р. Будь-які свічки складаються з ліки і основи — речовин, які надають свічкам форму. Це може бути масло какао, сплави його з парафіном і жирами, рослинні та тваринні жири, желатин з гліцерином і т.д.

Ліки, які містяться у вагінальних свічках, зазвичай призначені для місцевого застосування, тобто вони майже не всмоктуються в кров. Тим не менш, можливість їх всмоктування і загального впливу на організм є, тому застосовувати їх можна тільки за призначенням лікаря і при цьому строго дотримувати призначені дозування.

Вагінальні свічки найчастіше використовуються для лікування запальних захворювань жіночих статевих органів, викликаних збудниками інфекції. Вагінальну свічку вводять у піхву ввечері, перед сном. Протягом декількох годин свічка повністю тане, впливаючи на інфекцію, після чого з піхви зазвичай виділяється деяка кількість рідини.

Як діють свічки з бетадином

Бетадин (міжнародна непатентована назва — повідон-йод) — антисептичний і дезинфікуючий засіб широкого спектра дії, яке вбиває практично всі види інфекції за винятком туберкульозної палички. Після введення свічки з бетадином в піхву він розкладається з виділенням активного йоду, який вбиває інфекцію. Механізм дії йоду полягає в тому, що він з’єднується з білками клітин збудників інфекції, сприяючи їх згортання (коагуляції).

Молекули бетадіна досить великі, вони насилу всмоктуються в кров, тому препарат діє в основному місцево, неглибоко проникаючи в тканини, але дія його досить довгостроково через те, що активний йод повільно вивільняється із тканин. Бетадин не токсичний.

Кому показані

Вагінальні свічки з бетадином призначають при різних інфекціях жіночих статевих органів:

 • при бактеріальних інфекціях жіночих статевих органів, у тому числі що передаються статевим шляхом (наприклад, при гонореї);
 • при вірусних інфекціях жіночих статевих органів, у тому числі що передаються статевим шляхом (наприклад, при генітальний герпес);
 • при інфекціях жіночих статевих органів, викликаних найпростішими, в тому числі що передаються статевим шляхом (наприклад, при трихомоніазі);
 • при інфекціях жіночих статевих органів, викликаних грибками (наприклад, при молочниці);
 • для профілактики інфекції перед гінекологічними операціями та маніпуляціями.
 • Протипоказання

  Свічки з бетадином не можна використовувати:

 • при алергії на бетадин або компоненти препарату, складові його основу;
 • при порушенні роботи щитовидної залози (наприклад, при її підвищеній функції, так як активний йод стимулює додаткову вироблення гормону щитовидної залози);
 • під час лікування різних захворювань з використанням радіоактивного йоду;
 • вагітним після першого триместру вагітності, годуючим жінкам і новонародженим дітям;
 • для дезінфекції в дитячих садках, яслах, в школах;
 • для дезінфекції на підприємствах, де готуються продукти;
 • при хронічному запальному захворюванні шкіри з сверблячкою і численними висипаннями (йод може посилити ці появи).
 • Побічні ефекти

  Можливо прояв алергічних реакцій у вигляді почервоніння, свербежу, висипу у формі бульбашок. Після відміни препарату всі ці явища проходять.

  Основна неприємність, яка може очікувати жінку при тривалому безконтрольному застосуванні свічок з бетадином, — це бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви, коли вбивається нормальна мікрофлора піхви (лактобактерії) і його слизова оболонка заселяється умовно-патогенною мікрофлорою, здатною в будь-який момент викликати запальний процес. Але і без запалення бактеріальний вагіноз заподіює чимало неприємностей: з’являється неприємний «рибний» запах, позбавитися від якого не так просто.

  Вагінальні свічки з бетадином — прекрасне антибактеріальний засіб, яке при правильному призначенні під контролем лікаря допоможе жінці позбутися від інфекції.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.