Бетадин під час місячних — продовжувати лікування або зробити перерву?

загрузка...

Бетадин — це лікарський препарат на основі йоду , який застосовується зовнішньо і здатний знищити будь-яких збудників інфекції в області зовнішніх статевих органів жінки. Виробник цього препарату (угорська фармацевтична компанія Егіс) рекомендує не переривати застосування цього препарату під час місячних.

Менструальний цикл і інфекційно-запальні захворювання статевих органів

Під час менструального циклу жінки під впливом гормонів відбуваються різні зміни в організмі жінки. У жінки змінюється настрій, фізичний стан, імунітет і так далі. Особливим станом є менструація — відторгнення внутрішньої оболонки порожнини матки, яке супроводжується кровотечею.

Цей стан є струсом для організму, менструацію називаю також природної провокацією, яка здатна виявити приховано протікають запальні процеси жіночих статевих органів. А будь інфекційно-запальні процеси легше піддаються лікуванню саме в стані загострення.

Часто контрольні лабораторні дослідження після лікування тієї чи іншої інфекції акушери-гінекологи призначають саме після менструації з метою виявлення «сховалася» інфекції та повторного її пролечіванія.

Які інфекції жіночих статевих органів можна вилікувати за допомогою бетадіна

Бетадин є універсальним антисептиком, який знищує будь-яку патогенну і умовно-патогенну мікрофлору. Активним діючою речовиною бетадіна є повідон-йод. Для лікування інфекцій жіночих статевих органів використовуються вагінальні свічки з бетадином. При попаданні на слизові оболонки піхви бетадин утворює депо, з якого поступово (протягом доби) виділяється активний йод, що знищує збудників інфекції, з’єднуючись з білками їх клітин.

За допомогою бетадіна можна лікувати будь-які гострі і хронічні інфекції піхви, спричинені бактеріальної, вірусної, грибковою мікрофлорою, а також найпростішими. Особливо добре піддаються лікуванню змішані інфекції.

Застосовують свічки з бетадином і при лікуванні бактеріального вагінозу — активного розмноження умовно-патогенної мікрофлори, здатної в будь-який момент викликати інфекційно-запальний процес. Основу такої умовно-патогенної мікрофлори складають гарднерели, що проявляють високу чутливість до Бетадин.

Допоможе бетадин і при статевому герпесі — захворюванні, яке з великими труднощами піддається лікуванню, а також при грибкових захворюваннях, викликаних дріжджоподібними грибками роду Candida — кандидозі або молочниці. Останнє особливо актуально, так як на тлі частого і безсистемного прийому антибіотиків молочниця розвивається у багатьох жінок. Впорається бетадин також з тріхомоніазом.

Як правильно застосовувати вагінальні свічки з бетадином

Свічки з бетадином застосовуються за призначенням лікаря. Свічку перед введенням змочують водою (це потрібно для того, щоб активна діюча речовина швидше і більш повно розчинилося, не викликаючи при цьому роздратування слизистої оболонки), вводиться якомога глибше у піхву.

Стандартна схема призначення бетадіна припускає його введення при гострих інфекційно-запальних процесах піхви по свічці двічі на день протягом тижня. При підгострих і хронічних процесах бетадин призначається по одній свічці на ніч протягом двох тижнів. За призначенням лікаря курс лікування може бути продовжений. Під час застосування свічок з бетадином жінці рекомендується користуватися гігієнічними прокладками, не перериваючи застосування свічок під час місячних.

Кому протипоказано застосування вагінальних свічок з бетадином і побічні ефекти, які можуть виникнути при їх застосуванні

Бетадин має протипоказання, це підвищена функція щитовидної залози, герпетиформний дерматит Дюринга (хронічне шкірне захворювання невстановленої природи, яке характеризується різноманітними висипаннями і сильним свербінням), стан до і після застосування радіоактивного йоду при лікуванні підвищеної функції щитовидної залози, вагітність після дванадцятого тижня і до самих пологів, грудне вигодовування, індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

З побічних ефектів відомі алергічні реакції (на йод вони зустрічаються досить часто). При тривалому застосуванні свічок з бетадином у жінок, схильних до захворювань щитовидної залози, може підвищитися її функція.

Свічки з бетадином є універсальним препаратом, здатним впоратися з багатьма видами інфекції. Якщо вони призначаються гінекологом з урахуванням усіх показань і протипоказань, то зазвичай дуже добре переносяться, не викликаючи побічних ефектів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.