Бетадин — інструкція із застосування: остерігайтеся йоду

Мазь бетадин — антисептик широкого спектру дії для зовнішнього застосування, рекомендований до використання для профілактики інфекцій в місцях неглибоких порізів, дрібних травм і опіків шкіри. Крім того, бетадин підходить для лікування грибкових і бактеріальних інфекцій шкіри і піодермії (гнойнічнокой хвороби шкіри).

Бетадин містить повідон-йод — комплекс йоду, що зберігає бактерицидну активність і широкий спектр дії звичайного йоду, але характеризується відсутністю властивих йому недоліків.

Як застосовувати бетадин

Мазь бетадин призначена для зовнішнього застосування. Для лікування інфекцій необхідно обробляти бетадином уражену ділянку шкіри один-два рази в день протягом не більш ніж чотирнадцяти днів. Для профілактики інфекції мазь необхідно наносити на ушкоджену ділянку шкіри один-два рази на тиждень так довго, як потрібно. Перед обробкою бетадином шкіра повинна бути сухою і чистою. Після застосування мазі оброблену ділянку шкіри можна закрити пластиром або бинтом або залишити відкритим. Мазь не рекомендована для дітей молодше двох років.

У яких випадках застосовувати бетадин не рекомендується?

Бетадин протипоказаний до використання у випадках підтвердженої або ймовірної гіперчутливості до йоду. Крім того, не рекомендується регулярне застосування БЕТАДИН в разі захворювань щитовидної залози (особливо при вузлуватих колоїдному зобі, ендемічному зобі, тиреоїдиті Хашимото (аутоімунному тиреоїдиті). Особливу увагу потрібно при регулярній обробці ушкодженої шкіри бетадином в разі ниркової недостатності. Не рекомендовано регулярне застосування БЕТАДИН при одночасній літієвої терапії.

Регулярне застосування БЕТАДИН не рекомендовано вагітним або годуючим груддю жінкам, оскільки абсорбований організмом йод може проникнути через плацентарний бар’єр і в грудне молоко, тим самим вплинувши на функцію щитовидної залози дитини.

ПВПйод може викликати локальне подразнення шкіри, хоча і робить на шкіру куди менш подразнюючу дію, ніж звичайний йод. Обробка бетадином ділянок шкіри з глибокими порізами або опіками великої площі може викликати ряд системних побічних ефектів — в тому числі метаболічний ацидоз, гіпернатріємія, порушення роботи нирок. Надлишок йоду в організмі може спровокувати утворення зобу, гіпотиреозу або гіпертиреозу. Крім того, в деяких випадках можуть спостерігатися такі побічні ефекти, як металевий присмак у роті, рясне слиновиділення, біль або печіння в горлі або порожнини рота, шкірні реакції, розлад шлунково-кишкового тракту і діарея.

Термін придатності препарату становить тридцять шість місяців. Зберігати бетадин необхідно в сухому прохолодному і темному приміщенні при температурі повітря в двадцять п’ять градусів за шкалою Цельсія або нижче.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.