Бешихове запалення: остерігайтеся травм та застуди

Бешихове запалення — це гостра інфекція шкіри і жирових тканин , викликана стрептококом. Інкубаційний період триває, в середньому, від трьох до п’яти днів. Цьому захворюванню найбільш схильні люди похилого віку, але воно зустрічається і у молодих людей з імунною недостатністю (наприклад, у ВІЛ-інфікованих або хворих на різні види раку крові).

Найчастіше бактерії, що викликають інфекцію, проникають в організм через пошкодження шкіри. Тому будь-яка подряпина, а також багато шкірні захворювання, можуть стати непрямою причиною бешихового запалення. У людей і грибковими інфекціями ризик розвитку бешихового запалення особливо великий, так як захисні механізми їх шкіри ослаблені, що полегшує проникнення інфекції в організм.

Симптоми

Симптоми бешихи можуть з’явитися раптово. Спочатку на шкірі виникає маленьке червона пляма, розмір якого протягом декількох годин значно збільшується. Інфекція поширюється під шкірою хвилеподібно, створюючи опуклу кордон між ураженою ділянкою та навколишнього його здоровою шкірою.

Жирова тканина, менш щільна, ніж шкіра, особливо схильна інфекції. Рожістие запалення на обличчі найчастіше з’являються на щоках, навколо очей і поруч з вухами.

Розвиток інфекції супроводжується ознобом, підвищенням температури тіла і головними болями. Без використання ефективних антибактеріальних препаратів пацієнт може відчувати сильне нездужання.

При підозрі на бешихове запалення слід, не відкладаючи, звернутися до лікаря.

Лікування

Для лікування пеніциліну використовуються наступні препарати:

 • V-пеніцилін (перорально);
 • Бензилпеніцилін (ін’єкції);
 • Флуклоксаціллін (таблетки, сироп, розчин для внутрішньом’язових ін’єкцій);
 • Еритроміцин (цей препарат є альтернативою пеніциліну і призначається людям з алергією на пеніцилін).
 • У більшості випадків пеніцилін дуже ефективно справлятися з бешихове запалення. При важких формах бешихи може знадобитися госпіталізація і внутрішньовенне вливання антибіотиків, але це трапляється рідко. При рецидивуючому рожисте запаленні може бути необхідний тривалий курс лікування антибіотиками.

  Крім перерахованих препаратів, для лікування бисептола можуть бути призначені бісептол, ентеросептол, а також вітамінні добавки. Для полегшення симптомів бешихового запалення можуть бути використані нестероїдні протизапальні препарати та антигістамінні, однак вони можуть знизити ефект деяких інших препаратів.

  Діагностика

  Зазвичай для діагностики бешихи достатньо візуального огляду. Воно викликає специфічні симптоми, які досить легко розпізнати. Біопсію роблять лише в тих випадках, коли у лікаря є сумніви в діагнозі.

  Можливі ускладнення

  У деяких пацієнтів бактерії, які є збудниками бешихи, переміщуються разом з кровотоком, в результаті чого розвивається бактеріємія. При цьому інфекція може поширитися на серцеві клапани, суглоби і кістки. Іншими ускладненнями бешихи можуть бути рецидив інфекції та септичний шок.

  Прогноз

  При своєчасному і правильному лікуванні прогноз сприятливий. Симптоми проходять, як правило, протягом декількох тижнів. В період лікування може спостерігатися сильне, але тимчасове, лущення шкіри.

  Запобігання

  Щоб знизити ризик розвитку бешихи, необхідно по можливості уникати ушкоджень шкіри і як можна швидше обробляти будь-які, навіть самі незначні на вигляд порізи і подряпини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.