Бепантен: захист ніжної шкіри

Бепантен — це лікарський препарат, який допомагає відновлювати цілісність шкіри, попереджає появу попрілостей і пелюшкового дерматиту у новонароджених дітей, тріщин і садна сосків у годуючих мам. Крім того, за допомогою цього препарату можна лікувати будь-які дрібні порушення цілісності шкіри.

Бепантен — це препарат тільки для зовнішнього застосування, він випускається фармацевтичним концерном Байєр у вигляді мазі, крему і лосьйону. Основною діючою речовиною в ньому є декспантенол, який є похідним пантотенової кислоти або вітаміну В5. Потрапляючи в шкіру, декспантенол перетворюється в пантотенову кислоту, яка як кофермент входить в різні ферменти, що прискорюють обмінні процеси в клітинах шкіри.

Крем і мазь бепантен

Крем і мазь бепантен знайшли застосування в догляді за дітьми першого року життя. Їх застосовують з моменту народження для попередження різних ушкоджень шкіри новонароджених. Як відомо, шкіра таких дітей дуже ніжна й ранима. Вона травмується при неправильному тугому сповивання, перегріванні, тривалому перебуванні дитини в одному і тому ж положенні. Крем бепантен чудово вбирається шкірою новонародженого, не залишає жирних плям на білизні і найголовніше — захищає шкіру від різних пошкоджень. А якщо на шкірі вже є дерматит або попрілості, то після застосування Бепантен і правильного сповивання вони швидко проходять. Під дією Бепантен збільшується міцність колагенових волокон, розташованих у дермі (середньому шарі шкіри), це розправляє її, покращує пружність. Кремом бепантен змащують всі складочки на тілі дитини при кожному сповивання.

Бепантен при догляді за грудьми годує

Застосовують бепантен і при догляді за грудьми матері-годувальниці. У перші дні, поки дитина ще не навчився правильно захоплювати ротиком сосок, шкіра на сосках може сильно травмуватися, на ній з’являються тріщини і садна. Бепантен чудово справляється з такими станами, він пом’якшує шкіру, покращує її еластичність — це попереджає ушкодження. Якщо ж на шкірі сосків вже є садна, то він знеболює їх і швидко відновлює цілісність шкіри. При цьому мазь або крем наносять на шкіру сосків після кожного годування, а перед годуванням груди ретельно миють водою без мила.

Бепантен при сухості і поверхневих ранах

Крім того, бепантен добре допомагає при поверхневих ранках, опіках і обмороженнях шкіри. Він швидко висмоктується в шкіру, перетворюється в пантотенову кислоту, вступає в обмінні процеси і дуже ефективно відновлює цілісність тканин. Особливо помітно це при лікуванні опіків: моментально знімається біль, набряк, почервоніння і якщо на шкірі ще немає міхурів, то вони, як правило, і не з’являються. Ці якості зробили бепантен незамінним при лікуванні сонячних опіків.

Можна застосовувати крем і для відновлення шкіри рук, якщо вона суха, лущиться, потріскалася від постійного зіткнення з водою та миючими засобами. Досить нанести бепантен на шкіру рук всього один раз в день і вона стане гладкою і ніжною.

Ще одне застосування бепантен знайшов при лікуванні ерозій шийки матки. У цьому випадку крем або мазь вводять в піхву кілька разів на добу, завдавши їх на тампони. Під впливом Бепантен слизова оболонка шийки матки відновлюється.

Крем бепантен добре зволожує і захищає шкіру від висихання, тому він знайшов застосування ще і в косметиці, його наносять на шкіру обличчя і шиї, що попереджає їх старіння, так як зміцнює колагенові волокна і покращує обмін речовин в клітинах шкіри. В результаті суха, лущиться, пошкоджена шкіра стає пружною і еластичною. Якщо ж шкіра здорова, то бепантен просто попереджає її роздратування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.